Każdy posiadacz parkietu zdaje sobie sprawę, że są różne sposoby jego układania. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i umiejętności osoby, która zajmuje się układaniem parkietu. Jeśli potrzebujecie dawkę inspiracji, to zapraszamy do czytania, bo w tym artykule opowiemy Wam o kilku sposobach układania parkietu.  

 Popularne wzory układania parkietu.

Niektóre wzory na parkiecie są dość popularne i często możemy je znaleźć u znajomych czy rodziny. Poznajcie najczęściej występujące wzory układania pakietu. 

Parkiet w cegiełkę.

Idealne rozwiązanie dla osób ceniących porządek i harmonię. Przy takim układzie bez problemu dobierzecie meble i nie musicie obawiać się uczucia przepełnienia, krzyku i nieporządku w pokoju. Cegiełka to ułożenie klepek w sposób równoległy, a styki klepek przesunięte o połowę długości względem siebie. Dzięki czemu wzór przypomina ułożenie cegły na ścianie. Często ten układ nazywa się też wzorem angielskim.

Wzór staroniemiecki.

Parkiet ułożony w ten sposób bardzo przypomina wzór regularny. Klepki układa się równolegle, ale nie stosuje się tutaj przesunięcia. Upięknienie stanowi krótka, obrócona o 90 stopni klepka, która niweluje tę regularność.

Wzór równoległy

To tak naprawdę podstawa dwóch poprzednich wzorów. Klepki leżą na tej samej wysokości w sposób równoległy do siebie i równy. Dzięki temu można osiągnąć efekt nowoczesności.

Pakiet - jodełka

To ciekawe ułożenie parkietu, które może okazać się niezwykłym wyzwaniem dla kogoś, kto rzadko zajmuje się układaniem parkietu. Klepki układa się w prawym narożniku tak, by tworzył literę V. To idealne rozwiązanie dla dużych powierzchni bez dywanów.

Bez względu na to, jaki sposób układania parkietu Wam się podoba, Trio Parkiet jest w stanie go ułożyć. Dlatego nie męczę się z szukaniem odpowiedniego kąta do położenia paneli, zaufaj Trio Parkiet. Wejdź na stronę internetową i skontaktuj się z nami. Przy okazji sprawdź też ofertę Trio Parkiet i dowiedz się w czym jeszcze możemy Wam pomóc.