Jeśli Twoja podłoga drewniana nie jest tak samo gładka i lśniąca, jak jeszcze kilka lat temu nie musisz wymieniać ją na nową! Wystarczy, że zastosujesz renowację starych podłóg drewnianych! Czytaj dalej żeby dowiedzieć się jak Trio Parkiet to robi!

Kiedy renowacja podłogi drewnianej nie ma sensu?

Nie każdy parkiet drewniany trzeba zrywać i zastępować go nowym. Jeśli chcesz, żeby Twoja podłoga lśniła jak nowa, a także przywróciła elegancję i kunszt w Twoim salonie, zdecyduj się na renowację starych podłóg drewnianych z Trio Parkiet. Nasz zespół oceni podłogę drewnianą i zdecyduje, czy taka usługa jest w ogóle możliwa. Często jest tak, że podłoga, która długo zdobi jedno pomieszczenie i często poddawana jest cyklinowaniu. "skurcza się". Wynika to z tego, że klepki z których podloga się składa, podczas cyklinowania zmniejszają swoją grubość. Jeśli podłoga jest na tyle cienka, że widoczne są łączenia, wówczas renowacja nie ma sensu. Niemniej jednak pozwól, że to ekipa Trio Parkiet oceni, czy renowacja podłogi drewnianej ma sens.

Co to jest renowacja podłogi drewnianej?

Renowacja drewnianej podłogi to cały proces, który ma na celu w skórcie odświeżenie podłogi. Z czego składa się renowacja podłogi?

Cyklinowanie.

To zeszlifowanie wierzchniej warstwy podlogi, czyli tzw. klepek. Usunięcie starej i zniszczonej warstwy ochronnej sprawia, że podłoga nabiera dawnego blasku. Więcej o cyklinowaniu pisaliśmy już tutaj.

Uzupełnianie ubytków w podłodze drewnianej.

Po cyklinowaniu podłogę trzbea odpylić i usunąć te fragmenty, które są uszkodzone, a następnie zastąpić je nowymi. Na tym etapie można też uzupełnić wszystkie ubytki w podłodze. Kiedy cała podłoga będzie już uzupełniona, można przejść do kolejnego etapu.

Lakierowanie parkietu.

To jeden ze sposobów konserwacji podłogi drewnanej. Ponadto lakier sprawia, że podłoga będzie łatwa w utrzymaniu czystości. Więcej o lakierowaniu pisaliśmu tutaj. 

 Olejowanie parkietu.

To kolejny sposób konserwacji podłogi drewnanej. Co ważne, ten specyfik wnika głębiej w drewno niż lakier. Dodatkowo olejowany parkiet pozostaje matowy, co może utrudniać utrzymanie czystości. Więcej o olejowaniu pisaliśmy tutaj.

Trio Parkiet zadba o Twoją podłogę.

Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o swoją podłogę, zgłoś się do Trio Parkiet. Realizują prace z zakresu:

  • cyklinowania parkietów i podłog drewnianych
  • lakierowania
  • olejowania
  • układania parkietów
  • układania podłóg drewnianych
  • listwowania
  • renowacji schodów
  • renowacji starych podłóg drewianych.

Więcej informacji na temat Trio Parkiet znajdziesz na stronie internetowej.