Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem drewnianej podłogi, to doskonale zdajesz sobie sprawę, jak o nią dbać. Regularne mycie i odpowiednia konserwacja, to podstawa. Ale czy wiesz, w którym momencie warto przeprowadzić jej cyklinowanie? Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się więcej na ten temat. 

Co ile trzeba przeprowadzać cyklinowanie parkietu?

Każdy posiadać drewnianej podłogi zdaje sobie sprawę ile pracy i wysiłku potrzeba, by parkiet pomimo upływu lat, dalej wyglądał jak nowy. Są pewne złote zasady, które warto znać i ich przestrzegać. Mowa tutaj o odpowiedniej pielęgnacji, a więc właściwa konserwacja, używanie jedynie produktów przeznaczonych do pielęgnacji drewna, regularne mycie i odkurzanie, czy właściwe zabezpieczenie drewnianej podłogi: olejowanie, czy lakierowanie to podstawa. Zanim jednak położysz nowy olej, czy lakier na Twój parkiet, konieczne jest cyklinowanie.

Jak często trzeba przeprowadzać cyklinowanie parkietu? Mówi się, że średnio co 10 lat, ale nie jest to żadną regułą. Wszystko zależy od stopnia zużycia parkietu i sposobu jego użytkowania. Parkiet w domu pełnym dzieci  i zwierząt z pewnością  będzie szybciej wymagał renowacji, niż w domu zamieszkałym przez dwójkę osób. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy Twój parkiet wymaga już renowacji, skontaktuj się z nami i z chęcią podpowiemy Ci, kiedy i w jaki sposób zadbać o Twoją podłogę.

Chcesz cyklinować podłogę? Odezwij się do Trio Parkiet.

Firma Trio Parkiet zajmuje się tego typu zabiegami, więc jeśli potrzebujesz pomocy w tym temacie, śmiało pisz. Przy okazji zajrzyj na naszą stronę internetową, żeby zobaczy jakie jeszcze usługi wykonujemy,