Zastanawiasz się czym różnią się drewniane deski od paneli? Które z nich są twardsze i posłużą dłużej? Czy panele mogą przypominać parkiet? Na te i inne pytania Trio Parkiet postara się odpowiedzieć, dlatego koniecznie czytajcie dalej.

 Budowa parkietu i paneli.

To podstawowa różnica między drewnianymi deskami, a panelami. parkiet składa się z kilku sklejonych ze sobą warstw, z czego na zewętrzną warstwę składają sie beczułki o grubości od 2.5 do 4 milimetrów. Najczęściej wykonane są z drewna dębowego. Środkowa warstwa zaś składa się często z cienszego drewna i nieco gorszej jakości. Dzięki warstwowej budowie, eliminuje się odkształcenia i pęczenienia drewna wzdłuż słojów. 

Panele wykonane są z płyty HDF. Jeśli panele są wysokiej jakości, gęstość płyty jest podwyższona. Spodnia warstwa to gładki laminat. Dzięki niemu panele się nie odkształcają. Wierzchnia część z kolei pokryta jest laminowanym papierem z wzorem imitującym wygląd drewnianych desek, płytek ceramicznych, blachy, czy kamieni.

Izolacja parkietu i paneli.

Jeśli marzycie o ogrzewaniu podłogowym, zarówno parkiet jak i panele sprawdzą się idealnie. Pamiętajcie jednak, by w przypasku paneli wybrać te, które przepuszczą ciepło. Jeśli chodzi o parkiet, najlepiej sprawdzą się deski z dębu, akacji, czy jatoby. Ważne jest to, że podłoga z paneli nie będzie ciepła w dotyku, ponieważ laminat nie ma właściwości izolacyjnych tak rozwiniętych, jak drewno.

Odporność parkietu i paneli.

Chodzenie po podłodze powoduje, że jej powierzchnia się zużywa. W przypadku drewnianych desek, najlepiej sprawdzą się te, któych wierzchnia warstwa wykonana sięz odpowiedniego gatunku drewna: orzecha, dębu, czy jesionu. Panele jednak są bardziej odporne na ścieranie i zarysowania. Jeśli więc zależy Wam na gładkości, warto zastanowić się nad panelami. Pamiętajcie jednak, że paneli nie można odawiać, w przeciwieństwie do parkietu drewnianego.

Trio Parkiet - specjalista od paneli i parkietów.

Zerknijcie na nasze realizacje. Jeśli chcecie mieć pewność, że parkiet, czy panele będą położone perfekcyjnie i żadne niedoskonałości nie będą razić Waszego oka, zdecydujcie się na pomoc specjalistów. Trio Parkiet w sposób odpowiedni, szybki i niezwykle efektowny zapewni usługę kładzenia parkietu. Dodatkowo odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy z parkietami, wejdź na naszą stronę internetową albo skontaktuj się z nami. Zajmiemy się Twoją podłogą perfekcyjnie!