W starych budownictwach często można spotkać drewniane schody. Ale coraz częściej tego rodzaju konstrukcje pojawiają się w nowszych budynkach. Jeśli zastanawiasz się, czy zdecydować się na drewniane schody w swoim domu, poznaj jakie są wady i zalety posiadania drewnianych schodów. To może ułatwić Ci podjęcie decyzji.

 Plusy drewnianych schodów.

Co sprawia, że drewniane schody są w ostatnim czasie chętniej wybierane niż te z żel betonu? Oto zalety drewnianych schodów według Trio Parkiet:

  • może je zaaranżować w prosty sposób. Idealnie komponują się z innymi materiałami, przez co potrafią wywolać kontrast, a także przełamać wystrój. Najczęściej zestawia się je z szkłem i metalem.
  • są naturalne i sprawiają, że w pomieszczeniu jest przytulniej. Zapach drewna, jego praca i charakterystyczne dźwięki potrafią przynieść ukojenie i sprawić, że poczujemy się jak na wakacjach w swoim własnym domu
  • nadają charakteru każdemu wnętrzu. Wszystko zależy jaki odcień drewna wybierzesz. W przypadku schodów drewnianych, dość łatwo je wpasować w klimat panujący w domu

Wady drewnianych schodów. 

Nie wszyscy są fanami schodów wykonanych z drewna i to z kilku powodów. 

  • cena - drewno jest stosunkowo drogim surowcem, zwłaszcza jeśli chcemy je przeznaczyć na budowę schodów. Taki materiał musi być wcześniej odpowiednio przygotowany, aby móc wyciągnąć z niego pełny potencjał.
  • czas realizacji jest długi. Nie tylko ze względu na konieczność przygotowania materalu pod budowę schodów. Cały proces twórczy jest pracochłonny, dlatego warto mieć to na uwadzę jeszcze przed zamówieniem. 
  • odpowiednia konserwacja - jeśli chcesz długo cieszyć się pięknymi schodami, co jakiś czas trzeba je odpowiednio impregnować. Dzięki temu przez lata zachowają swoją strukturę i piękno.

A jeśli już masz schody, ale już dawno straciły blask, skontaktuj się z Trio Parkiet. Oprócz kładzenia parkietu, zajmujemy się także renowacją schodów. Wejdź na naszą stronę internetową i nadaj swoim schodom drugiego życia z Trio Parkiet.