Układanie drewnianej podłogi masz już za sobą, ale nie wiesz jak odpowiednio zaakcentować jej wygląd? Dowiedz się, jak można wykorzystać drewniane listwy przypodłogowe i ciesz się idealnym, drewnianym parkietem. Koniecznie czytaj dalej. 

 Listwowanie — po co używa się drewnianych listew?

Drewniany listwy wykorzystuje się jako element wykończeniowy do drewnianej podłogi. Za ich pomocą można przykryć nieestetyczne łączenia, lub stworzyć dodatkowe elementy dekoracyjne. Drewniane listwy wyglądają stylowo i łatwo można je obrobić, dzięki czemu dopasowanie ich do naszej podłogi nie stanowi większego problemu. Listwy przypodłogowe wykorzystuje się także, aby zakryć szpary między meblami i dowolną zabudową, a ścianą lub podłogą. Dzięki temu kurz nie zbiera się w tych miejscach. 

Listwy drewniane można użyć także jako osłona narożników ścian, czy wnęk okiennych. Stanowią wówczas zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, czy ukruszeniem ściany. Warto dodać, że drewno można wykończyć w dowolny sposób, w zależności od tego, jakie mamy upodobania, czy styl w mieszkaniu. Można je polakierować, zabejcować lub pomalować farbą malarską na dowolny kolor.

Zamontuj listwy przypodłogowe z Trio Parkiet.

Jeśli po zapoznaniu się z rodzajami montażu listew przypodłogowych, masz obawy,by zrobić to samodzielnie, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści, nie tylko dobiorą odpowiednie listwy przypodłogowe, ale także perfekcyjnie i szybko je zamontują. Zgłoś się po kompletną usługę. Wejdź na stronę internetową Trio Parkiet i pozwól nam zadbać o Twoją podłogę.