Podłoga drewniana idealnie dopełnia wnętrze każdego domu, dodając mu kusztu i ciepła. Jeśli jednak Twoja drewniana podłoga jest nadszarpnięta zębem czasu, rozważ, poddanie jej renowacji. A jeśli chcesz wiedzieć jak przebiega renowacja starych podłóg drewnianych krok po kroku, to koniecznie czytaj dalej. 

Renowacja starej podłogi drewnianej - kiedy?

Podłoga drewniana nieustannie poddawana jest próbom. Pazury czworonogów, przesuwanie mebli, rozlane mleko, czy buty na obcasie. Te czynniki niestety bardzo negatywnie wpływają na wygląd drewnianych desek. Na szczęście możliwa jest renowacja starej podłogi drewnianej, którą warto wykonywać regularnie. Wówczas deski będą prezentować się nie nagannie. 

Pierwszy sygnał, mówiący o tym, że warto zastanowić się nad renowacją podłogi jest jej matowienie i ścieranie się. Często lakier na deskach zaczyna się łuszczyć, pojawiają się przebarwienia i pęcherzyki powietrza. 

Metody renowacji starej drewnianej podłogi

Każdą renowacja starej podłogi drewnianej wykonuje się zgodnie z ustalonym harmonogramem. Poniżej przedstawiamy konieczne kroki, które pozwolą odświeżyć Twoją podłogę drewnianą.

  • cyklinowanie - proces dzięki któremu pozbędziesz się wierzchniej warstwy lakieru. Pozwala odsłonić fakturę drewną, którą potem będzie można zaimpregnować.
  • lakierowanie - zabezpiecza strukturę. Jedna z dwóch możliwych opcji. Stwarza dodatkową wartwę, która chroni przed zarysowaniami i zabezpiecza je przed wchłanianiem wilgoci. Jeśli zostanie odpowiednio dobrany, potrafi weksponować kolor drewna i podkreśla usłojenie.
  • olejowanie - kolejna metoda zabezpiecza drewna. Neutralizuje przebarwienia i zabezpiecza drewno przed szkoliwym działaniem promieni słonecznych, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wnika w strukturę drewna, chroniąc go tym samym przed grzybami i innymi szkodliwymi czynnikami. Tak zakonserwowana podłoga nie skrzypi, ani się nie kurczy / rozpręża. 

Trio Parkiet - specjalista od paneli i parkietów.

 Jeśli chcesz mieć pewność, że podłoga zostanie poddana renowacji pefekcyjnie żadne niedoskonałości nie będą razić Twojego oka, zdecydujcie się na pomoc specjalistów. Trio Parkiet w sposób odpowiedni, szybki i niezwykle efektowny zapewni usługę renowacji starej podlogi drewnianej. Dodatkowo odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy z parkietami, wejdź na naszą stronę internetową albo skontaktuj się z nami. Nie zapomnij zerknąć na nasze realizacje. Zajmiemy się Twoją podłogą perfekcyjnie!