Drewniana podłoga to kluczowy element każdego wnętrza, nadający mu charakter i elegancję. Wybór odpowiedniego wzoru i koloru parkietu może znacząco wpłynąć na atmosferę pomieszczenia, a także podkreślić jego styl. Oto praktyczne wskazówki dotyczące doboru parkietu, które pomogą Ci podjąć świadome decyzje i stworzyć idealne wnętrze. 

Rodzaje drewnianej podłogi w zależności od stylu

Poznaj przykłady kilku popularnych stylów wraz z przykładami rozwiązań dotyczącyh wyboru drewnianej podogi. 

 • Klasyczny styl - wzory Chevron i kolor dębu naturalnego

Jeśli Twoje wnętrze utrzymane jest w klasycznym stylu, warto rozważyć parkiet w wzorze chevron. To elegancki, geometryczny wzór, który doskonale komponuje się z tradycyjnymi meblami i stylowymi dodatkami. Co do koloru, dąb naturalny to doskonały wybór, dodając ciepła i naturalnego piękna do pomieszczenia.

 • Nowoczesna elegancja - wzory jodełka i kolor szarości drewna

Dla tych, którzy kochają nowoczesne wnętrza, parkiet we wzorze jodełka może być strzałem w dziesiątkę. Charakteryzuje się on dynamicznym układem desek, nadającym pomieszczeniu nowoczesny i nieco awangardowy wygląd. W przypadku koloru szarość drewna idealnie współgra z nowoczesnymi meblami i neutralnymi kolorami ścian.

 • Minimalizm i czysta elegancja - wzory i kolor białego dębu

Jeżeli preferujesz minimalizm i czystą elegancję, rozważ parkiet w jasnych odcieniach, takich jak biały dąb. Wzory takie jak kratka czy jodełka, dodadzą wnętrzu subtelnej oryginalności, zachowując jednocześnie minimalistyczną estetykę.

 • Rustykalny urok - wzory fiszbinowe i kolor orzechowy

Dla miłośników stylu rustykalnego, parkiet w wzorze fiszbinowym sprawi, że wnętrze nabierze ciepła i charakteru. Kolor orzechowy idealnie podkreśli naturalne piękno drewna, nadając pomieszczeniu uroku wiejskiego domu.

 • Eklektyczne mieszanie stylów - wzory mieszane i kolor ciemnego dębu

Jeśli Twoje wnętrze jest eklektyczne, z różnorodnością stylów i mebli, zastanów się nad parkietem w wzorach mieszanych. Kolor ciemnego dębu wprowadzi do pomieszczenia głębię i elegancję, doskonale łącząc różne elementy wystroju.

Wybór wzoru i koloru parkietu to kluczowy etap w aranżacji wnętrza. Przy podejmowaniu decyzji zwróć uwagę nie tylko na aktualne trendy, ale przede wszystkim na swój własny gust i charakter pomieszczenia. Warto również skonsultować się z ekspertami, takimi jak specjaliści z firmy Trio Parkiet, którzy posiadają doświadczenie i wiedzę, aby pomóc Ci wybrać idealny parkiet dopasowany do stylu Twojego domu. Pamiętaj, że dobór parkietu to inwestycja na lata, więc warto poświęcić czas na podjęcie świadomej decyzji, której nie będziesz żałować.

 

Trio Parkiet - mistrzowie sztuki drewnianej podłogi

Jeśli marzysz o podłodze drewnianej, która nie tylko wygląda, ale i będzie wyjątkowa, firma Trio Parkiet ma dla Ciebie rozwiązanie. Nasi eksperci specjalizują się w strukturyzacji i szczotkowaniu drewna, tworząc podłogi, które są zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Do naszej specjalizacji zalicza się także: 

 • cyklinowanie parkietów
 • lakierowanie drewnianej podłogi
 • olejowanie
 • układanie parkietów
 • układanie podłóg drewnianych
 • listwowanie
 • renowacja schodów
 • renowacja starych podłóg drewnianych

Zerknij na nasze realizacje i przekonaj się, że drewniana podłoga to nasza pasja. Masz pytania? Napisz do nas!