Urządzasz poddasze i zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na układanie parkietu w tym miejscu? Sprawa wcale nie jest taka prosta, jak się wydaje, ale bez obaw, Trio Parkiet podpowie na co warto zwracać uwagę. Koniecznie czytaj dalej.

 Układanie pakiertu na poddaszu - na co zwrócić uwagę?

Wszystko zależy od tego, czy zajmujesz się renowacją podłogi na poddaszu  jakiegoś starego domu, czy układasz parkiet na zupełnie nowej kontrukcji. W przypadku odnawiania podłogi na starym poddaszu, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. 

Przygotuj podłoże pod układanie parkietu na poddaszu.

Zanim zaczniesz układać parkiet na poddaszu, należy odpowiednio przygotować podłoże. Najprawdopodobniej poddasze będzie wymagało wyrównania. To pracochłonny i wieloetapowy proces, ale niezbędny, jeśli chcesz się cieszyć piękną podłogą. Nie należy zapominać również o odpowiednim wyciszeniu podłogi, stosując odpowiednie płyty wygłuszające. Dzięki temu, kiedy będziesz korzystać z poddasza, kroki nie będą się tak niosły. Następnie, kiedy całe podłoże jest już wyrówanen, możesz zająć się podkładem pod parkiet. Warto zwrócić uwagę na wilgotność podłoża, która nie może przekraczać ok. 3%. Następnie można przejść do układania parkietu. Wybierz wzór, który Ci się podoba i przyklej parkiet. Nie zapomnij zaszpachlować ewentualnych szczelin. Dalej możesz przejsć do olejowania parkietu, lub lakierowania podlogi w celu zabezpieczenia jej przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Trio Parkiet - specjalista od paneli i parkietów.

 Jeśli chcesz mieć pewność, że podłoga zostanie położona pefekcyjnie i żadne niedoskonałości nie będą razić Twojego oka, zdecyduj się na pomoc specjalistów. Trio Parkiet w sposób odpowiedni, szybki i niezwykle efektowny zapewni usługę układania parkietu na poddaszu. Dodatkowo odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy z parkietami, wejdź na naszą stronę internetową albo skontaktuj się z nami. Nie zapomnij zerknąć na nasze realizacje. Zajmiemy się Twoją podłogą perfekcyjnie!