Istnieje wiele sposobów na to, żeby odpowiednio zadbać o parkiet. Kolejnym z nich jest olejowanie. Jeśli chcecie poznać wady i zalety olejowania, oraz jak można wykonać to porawnie, to czytajcie dalej. 

Z czego składa się olej do olejowania podłóg?

Nie ma co ukrywać, olejowanie dodaje blasku podłodze i powala dłużej zachować jego strukturę w nienaganny sposób. Prawda jest taka, że olej do drewanianych podłóg produkuje się na bazie wody i olejów roślinnych bez domieszki syntetycznych rozpuszczalników, ku uciesze alergików. Jeśli więc masz w domu alergika, ten sposób dbania o swoją podłogę pokochasz.

Zalety olejowania.

Istnieje szereg korzyści związany z olejowaniem podłogi. Oprócz tego, że taki olej potrafi świetnie zakonswerować deski (prawda jest taka, że olej wnika głęboko w deski, dzięki czemu podłoga nie skrzypi, deski się nie kurczą, ani nie rozciągają) oraz wznonich ich kolor, to jeszcze nadaje im większej odporności na wilgoć. To sprawia, że nie ma ograniczeń co do jej kładzenia - kuchnia, łazienka, przedpokój? Jeśli tylko odpowiednio zaolejujesz podłogę, nie ma żadnych ograniczeń co do jej umiejscowienia! Kolejną zaletą jest na pewno to, że można miejscowo naprawić niektóre rysy, dzięki czemu nie ma potraby renowacji całej podłogi. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju deski, stopnia uszkodzenia itp., ale jeśli uszerbek jest niewielki, odpowiedni olej powinien sobie z nim poradzić. I jeszcze jedna ważna rzecz - olej nie powodje śliskości podłogi. Nie musisz się więc obawiać, że Twoje dzieciaki powybijają sobie zęby!

Wady olejowania.

 Jak każdy zabieg pielęgnacyjny, olejowanie posiada też wady. Przede wszystki utrzymanie wyolejowanych podłóg może być droższe w utrzymaniu: podłoga może szybciej się brudzić, a do zmycia tego potrzebne są specjalistyczne preparaty). Prawda jest też taka, że olejowane podłogi należy odnawiać co kilka lat - olej potrafi się utleniać, lakier natomiasr pozostawia wartwę ochronną na dłużej. I warto też wiedzieć o tym, że oleje potrafią uwidocznić wszelkie niedoskonałości jeśli wczesniej deski nie były odpowiednio pzygotowane.

Jeśli chcesz mieć pewność, że olejowanie będzie zrobione perfecyjnie i żadne niedoskonałości nie będą razić Twojego oka, zdecyduj sięna pomoc specjalistów. Trio Parkiet w sposób odpowiedni, szybki i niezwykle efektowny zapewnie usługę olejowania Twojego parkietu. Dodatkowo odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy z parkietami, wejdź na naszą stronę internetową albo skontatuj się z nami. Zajmiemy się Twoją podłogą perfekcyjnie!