Planujesz urządzić pokój dziecięcy? Jaka podłoga sprawdzi się tam najlepiej? Co warto brać pod uwagę? Sprawdź, na jaką podłogę drewnianą warto się zdecydować. 

 Drewniana podłoga w pokoju dziecięcym - dlaczego warto?

Tak naprawdę, najczęściej polecaną podłogą do pokoju dziecięcego jest właśnie podłoga z naturalnego drewna. Po pierwsze jest to materiał ekologiczny, trwały, przyjazny alergikom oraz bezpieczny. Nie przyciąga kurzu, jak inne materiały, a także nie wchłania wody. Właśnie dlatego drewniana podłoga sprawdzi się najlepiej w pokoju dziecięcym. Po drugie, z czasem podłoga może ulec zarysowaniu np. podczas zabawy dzieci. W przypadku drewnianej podłogi nie będzie to większy problem, ponieważ parkiet można poddać renowacji. 

Jaka drewniana podłoga sprawdzi się najlepiej?

Istnieje wiele rodzajów drewnianej podłogi. Która sprawdzi się najlepiej dla dzieci? Taka, która będzie w stanie przetrwać wiele zabawy. Jednymi z najtwardszych gatunków drewna uważa się jesion i dąb i to z nich najczęściej tworzy się drewnianą podłogę do pokoju dziecka. Ale wybór drewna to nie wszystko. Należy zwrócić również szczególną uwagę na materiały budowlane, a więc atestowane kleje, czy lakiery, które nie tylko nie będą wydzielać nieprzyjemnego zapachu, ale także nie pozostawią po sobie szkodliwych oparów.

Masz pytania na temat parkietu? Odezwij się do Trio Parkiet.

Firma Trio Parkiet zajmuje się m.in.dopieraniem drewnianej podłogi, więc jeśli potrzebujesz pomocy w tym temacie, śmiało pisz. Przy okazji zajrzyj na naszą stronę internetową, żeby zobaczy, jakie jeszcze usługi wykonujemy.