Każdy, kto zastanawia się nad położeniem drewnianej podłogi w swoim domu, spotkał się z szeregiem opinii, które mogą odwodzić go od takiego pomysłu. W rezultacie odrzuca się pomysł układania parkietu zupełnie niepotrzebnie. Poznaj najczęściej powielane mity na temat drewnianej podłogi. 

 Drewniana podłoga - obajamy mity. 

Drewniany parkiet to symbol luksusu i elegancji. Nic więc dziwnego, że sporo osób marzy o takiej podłodze w swoim domu. Niemniej jednak bardzo często uznają, że nie mogą sobie na taki parkiet pozwolić, powielając opinie, które mijają się z prawdą. Oto najczęściej powielane mity na temat drewnianej podłogi.

Zgadza się, ale warto spojrzeć na to z nieco innej strony. Drewniany parkiet to inwestycja na długie lata. Jeśli tylko jest odpowiednio położona i zaimpregnowana, okaże się trwała, wytrzymała i odporna na usterki i uszkodzenia mechaniczne. Tańsze alternatywy niestety trzeba częściej wymieniać. 

Trio Parkiet nie tylko zajmuje się układaniem podłogi, ale także doradzimy w kwestii rodzaju drewna, które najlepiej nada się do konkretnych pomieszczeń. Oprócz tego pomożemy dodatkowo zabezpieczyć parkiet stosując olejowanie lub lakierowanie podłogi. To sprawi, że przez lata podłoga będzie dodatkowo odporna na zarysowania.

  • Podłoga z drewna nie sprawdzi się w domu z dziećmi i zwierzętami.

Wszystko zależy tak naprawdę od rodzaju drewna, z którego zrobione są panele. Jeśli zdecydujesz się na solidny i twardy parkiet, sprawdzi się on nawet jeśli po domu biega Ci stado zwierząt. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na olejowanie lub lakierowanie parkietu, możesz spokojnie pozwolić zwierzakom na harcowanie. 

Naturalne drewno to nie tylko ponadczasowy, ale także uniwersalny materiał. Świetnie współgra z każdym kolorem i bez problemu można przy nim mieszać style aranżacji. Drewniany parkiet to doskonała baza do każdego projektu, który zakłada komfort dla przestrzeni życiowej. Sam się przekonaj! 

 

Masz pytania dotyczące drewnianej podłogiSkontaktuj się z Trio Parkiet!  

A jeśli obawiasz się któregokolwiek z problemów związanych z drewnianą podłogą, skontaktuj się z Trio Parkiet. Realizujemy prace w zakresie:

  • cyklinowania parkietów w Wejherowie

  • lakierowania

  • olejowania

  • układania parkietów

  • układania podłóg drewnianych

  • listwowania

  • renowacji schodów

  • renowacji starych podłóg drewnianych

Nadaj swojej podłodze drugiego życia z Trio Parkiet!