Stoisz przed dylematem, czy wybrać drewnianą podłogę, czy panele? Wcale nas to nie dziwi. Pozwól, że nieco ułatwimy Ci sprawę i przedstawimy zalety i wady drewnianej podłogi.

 Układanie parkietu drewnianego - zalety.

Drewniany parkiet ma mnóstwo pozytywów. Oto kilka z nich:

  • solidne rozwiązanie - drewniana podłoga może przetrwać dziesięciolecia. Potrafi być odporna na zarysowania i zabrudzenia. Po czasie może ulec zmatowieniu, ale bez problemu poddasz podłogę drewniną renowacji. Odpowiednie cyklinowanie, a następnie olejowanie drewnianej podłogi powoduje, że możesz układać ją nawet w łazience.
  • dodaje przytulności i ciepła - drewniana podłoga ociepli każdą aranżację za pomocą swojej faktury i koloru. Dodatkowo świetnie pochłania dźwięki i dodaje akustyki. 
  •  ciekawe aranżacje - drewniana podłoga poprzez swoją nierównomierną strukturę i kolor potrafi nadać wnętrzu charakteru i unikatowości
  • niezwykłe połączenia - drewniana podłoga świetnie łączy się z metalowymi elementami, jak i z cegłą, ale również z bardziej neutralnymi wykończeniami. 

Układanie parkietu drewnianego - wady.

  • cena - drewniana podłoga to niestety dość spory koszt. Dobrej jakości parkiet to często koszt powyżej 120 zł za metr kwadratowy. 
  • drewniana podłoga może się odształcać - pod wpływem wilgoci, czy ciepła, w drewnianej podłodze mogą pojawiać się szczeliny. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz poprosić i pomoc specjalistę od parkietów. Trio Parkiet z pewnością coś na to zaradzi, jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce w Twoim domu.
  • z czasem drewniania podłoga niszczeje i widoczne są na niej zarysowania. Aby tego uniknąć zabezpiecz ją odpowiednio za pomocą lakieru lub dobrze dobranego oleju. Bez obaw, w tym również może pomóc Ci Trio Parkiet.

Trio Parkiet - specjalista od paneli i parkietów.

 Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja podłoga zostanie ułożona perfekcyjnie i  żadne niedoskonałości nie będą razić Twojego oka, zdecydujcie się na pomoc specjalistów. Trio Parkiet w sposób odpowiedni, szybki i niezwykle efektowny zapewni usługę renowacji starej podlogi drewnianej. Dodatkowo odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy z parkietami, wejdź na naszą stronę internetową albo skontaktuj się z nami. Nie zapomnij zerknąć na nasze realizacje. Zajmiemy się Twoją podłogą perfekcyjnie!