Drewniany parkiet znają chyba wszyscy. Wiemy, że jest elegancji i potrafi ocieplić oraz jednocześnie nadać klasy każdemu pomieszczeniu. Niestety z biegiem lat pojawiło się mnóstwo mitów na temat drewnianej podłogi. W tym teście obalimy te najczęściej powielane. Koniecznie czytaj dalej! 

 Mity na temat drewnianej podłogi.

Oto najczęściej powielane mity na temat drewnianej podłogi:

1) Drewniany parkiet szybko się niszczy.

Prawda jest taka, że jeśli odpowiednio dba się o drewnianą podłogę, może ona zostać z nami na lata! Drewno to bardzo trwały materiał, a jeśli dodatkowo wzmocni się go odpowiednią powłoką, nie ma powodów do zmartwień. Warto też odpowiednio konserwować podłogę i używać środków chemicznych przeznaczony do drewna. Jeśli jednak zauważysz jakie ubytki w parkiecie, warto rozważyć renowację drewnianej podłogi. 

2. Parkiet jest dużo droższy od paneli. 

Jeśli pod uwagę bierzemy jedynie koszty materiału, to tak. Pamiętaj jednak, że parkiet to inwestycja na długie lata. Dlatego panele wychodzą taniej, ale prawdopodobniej szybciej ulegną zniszczeniu i zmuszą Cię, by za jakiś czas znowu w nie zainwestować. W długoletniej perspektywie czasu drewniany parkiet wychodzi taniej.

3. Drewnianego parkietu nie można położyć w łazience.

Wydawać by się mogło, że z powodu wilgoci, drewniana podłoga nie sprawdzi się w łazience. Tak naprawdę to wszystko zależy od gatunku drewna, na jaki się zdecydujesz i tego, w jaki sposób je zabezpieczysz. Jeśli rozważasz położenie drewnianej podłogi w łazience, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni gatunek drewna, a także zajmiemy się układaniem parkietu.

4. Uszkodzonego parkietu nie da się naprawić.

Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia. Najczęściej jednak wystarczy renowacja parkietu, by ten znów wyglądał elegancko i z klasą. Renowację parkietu zaczyna się od porządnego odkurzenia i umycia parkietu, a następnie przechodzi się co cyklinowania parkietu. Ten zabieg ma na celu zerwanie wierzchniej warstwy parkietu, wraz z lakierem/olejem i odsłonięcie nieuszkodzonej nawierzchni parkietu.

Masz pytania dotyczące drewnianej podłogiSkontaktuj się z Trio Parkiet!  

A jeśli obawiasz się któregokolwiek z problemów związanych z drewnianą podłogą, skontaktuj się z Trio Parkiet. Realizujemy prace w zakresie:

  • cyklinowania parkietów

  • lakierowania

  • olejowania

  • układania parkietów

  • układania podłóg drewnianych

  • listwowania

  • renowacji schodów

  • renowacji starych podłóg drewnianych

Nadaj swojej podłodze drugiego życia z Trio Parkiet!