Jeszcze nie ta dawno, drewniane schody były uznawane za szkaradne i często decydowano się na nie jedynie na klatkach schodowych. Tam z dala od krytycznych oczu, mogły pełnić swoją jedyną funkcję. Obecnie stanowią centrum domu i są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wnętrza, które nie tylko mają zapewnić nam zmianę piętra, ale także ozdobić wnętrze i dodać mu wyjątkowego charakteru. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o schodach drewnianych, to koniecznie czytaj dalej. 

Zalety drewnianych schodów.

Dlaczego sporo osób decyduje się na schody drewniane? Co jest w nich takiego, że wypchnęły te wykonane z żel betonu? Oto kilka zalet drewnianych schodów według Trio Parkiet.

  • łatwość aranżacji - drewno bardzo łatwo można zestawić z innymi materiałami, aby wywołać kontrast i przełamać nieco wystrój. Bardzo często komponuje się je ze szkłem, czy metalem. Wybór drewnianych schodów wówczas sprawia, że możemy trochę poeksperymentować z wykończeniem, a mimo wszystko przestrzeń będzie prezentować się nienagannie. 
  • naturalność i przytulność - drewno w domu dodaje naturalności do wnętrza i przenosi nas w zupełnie inny klimat. Zapach drewna, jego praca i charakterystyczne dźwięki potrafią przynieść ukojenie i sprawić, że poczujemy się jak na wakacjach w swoim własnym domu
  • podkreślają charakter wnętrza - w przypadku drewna można wybrać odcienie jaśniejsze i ciemniejsze - wszystko zależy jaki kolor wolisz. W przypadku schodów drewnianych, dość łatwo je wpasować w klimat panujący w domu

Wady schodów drewnianych.

Jak wszystko, drewniane schody mają też swoje wady. Jeśli więc zastanawiacie się, czy warto na nie postawić, przeczytajcie tekst do końca. 

  • wysokie ceny - drewno jest dość drogim produktem, zwłaszcza takie, przeznaczone na schody. Musi być wcześniej odpowiednio wysuszone i przygotowane
  • długi czas realizacji - tworzenie schodów jest bardzo pracochłonne, dlatego zanim zdecydujesz się na zakup schodów drewnianych, pomyśl o tym dużo wcześniej
  •  odpowiednia konserwacja - jeśli chcesz długo cieszyć się pięknymi schodami, co jakiś czas trzeba je odpowiednio impregnować. Dzięki temu przez lata zachowają swoją strukturę i piękno.

A jeśli już masz schody, ale już dawno straciły blask, skontaktuj się z Trio Parkiet. Oprócz kładzenia parkietu, zajmujemy się także renowacją schodów. Wejdź na naszą stronę internetową i nadaj swoim schodom drugiego życia z Trio Parkiet.