To, jak będzie wyglądała twoja drewniana podłoga zależy od rodzaju wykończenia, na który się zdecydujesz. Poznaj sposoby wykończenia drewnianej podłogi i zdecyduj, który rodzaj prepartu chcesz użyć do zabezpieczenia drewna. Zapraszamy do lektury!

Lakierowanie - sposób na wykończenie podłogi. 

Każdemu, kto posiada drewnianą podłogę zależy na tym, by jego deski były ładne, wytrzymałe, pasujące do wnętrza i wytrzymałe. To, jak ostatecznie podłoga będzie wyglądała zależy od wykończenia, a więc od preparatu, który zostanie przez nas użyty w celu zabezpieczenia drewna. Jednym z najpopularniejszym ze sposób na zabezpieczenie, a tym samym wykończenie drewnianej podłogi jest lakierowanie, dzięki któremu otrzymujemy trwalszą powłokę, odporną na ścieranie i wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Podłogę, którą podda się lakierowaniu wolniej się starzeje i przez długi czas wymaga jedynie odkurzania i mycia.

Drewniana podłoga pokryta lakierem zachowuje swoją barwę, kolor i usłojenie. Warto pamiętać, że jest wiele rodzajów lakierów, które potrafią np. nadać efekt tafli na drewnie, która odbija światło. Jeśli nie wiesz, jaki lakier idealnie sprawdzi się do Twojej podłogi, skontaktuj się z nami, z chęcią Ci pomożemy. 

 Olejowanie podłogi.

Olejowanie drewnianej podłogi olejem to częsty sposób na wykończenie podłogi. Tak zabezpieczony parkiet wygląda jak zrobiony z surowego drewna. Jego kolor jest pogłębiony, a słoje uwypuklone. Warto dodać, że olejowanie podłóg zaleca się alergikom. Po tym zabiegu drewniana podłoga nie przyciąga kurzu i jest odporne na wnikanie wody, czy zmianę wilgoci w powietrzu. To sprawia, że długo możesz się cieszyć piękną, drewnianą podłogą.

 

Masz pytania dotyczące drewnianej podłogiSkontaktuj się z Trio Parkiet!  

A jeśli masz pytania dotyczące pielęgnacji drewnianej podłogi, skontaktuj się z Trio Parkiet. Realizujemy prace w zakresie:

  • cyklinowania parkietów w Wejherowie

  • lakierowania

  • olejowania

  • układania parkietów

  • układania podłóg drewnianych

  • listwowania

  • renowacji schodów

  • renowacji starych podłóg drewnianych

Nadaj swojej podłodze drugiego życia z Trio Parkiet!