Twoja drewniana podłoga nie wygląda dobrze? Między klepkami z biegiem lat wytworzyły się dość szerokie szpary? W kilku miejscach klepki nie trzymają się podłoża? Czy takie pokrycie podłogowe można zdemontować i ponownie ułożyć, wycyklinować i polakierować? Czytaj dalej, by się przekonać! 

Czy można ponownie położyć drewniany parkiet?

Niektórzy kierują się zasadą, że nie warto zmieniać czegoś, co działa i spełnia swoją funkcję. Czy ta sama zasada obowiązuje w przypadku parkietu? Czy można zdemontować poprzednie drewniane deski i ponownie ułożyć z nich parkiet? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć.

Jeśli ktoś jest bardzo przywiązany do swojego parkietu i nie chce go zmieniać, a jedynie ponownie położyć, jest taka możliwość, jednak nie będzie to łatwe i zależne jest od wielu czynników. W związku z tym, że kiedyś montowano parkiet przy użyciu lepiku, po jego rozebraniu należy dokładne oczyścić wszystkie klepki z resztek lepiszcza, a także usunąć go z podłoża. Do tego często niezbędne jest przeszlifowania podkładu podłogowego specjalną maszyną. Niedokładne oczyszczenie uniemożliwi dobrą przyczepność kleju użytego do ponownego zamontowania parkietu.

Kiedy klepki zostaną sprawdzone, należy wyrównać ich wymiary i złącza. Nazywa się to kalibracja. Warto brać też pod uwagę możliwość dorobienia pewnej liczby klepek uzupełniających, zastępujących uszkodzone.

Następnie należy dokładnie odkurzyć powierzchnię i ostrożnie ułożyć parkiet. Na koniec warto poddać deski olejowaniu lub lakierowaniu, avby dłużej cieszyć się ich trwałością i wyglądem.

Masz pytania dotyczące drewnianej podłogiSkontaktuj się z Trio Parkiet!  

A jeśli obawiasz się któregokolwiek z problemów związanych z drewnianą podłogą, skontaktuj się z Trio Parkiet. Realizujemy prace w zakresie:

  • cyklinowania parkietów w Wejherowie

  • lakierowania

  • olejowania

  • układania parkietów

  • układania podłóg drewnianych

  • listwowania

  • renowacji schodów

  • renowacji starych podłóg drewnianych

Nadaj swojej podłodze drugiego życia z Trio Parkiet!