Kiedy masz drewniany parkiet za wszelką cenę chcesz go uchronić przed zniszczeniem i zarysowaniami. Bardzo często problem stanowią meble, które podczas przesuwania, rysują drewnianą podłogę. Jak temu zapobiec? Przeczytaj nasz tekst i sprawdź! 

 Jak zabezpieczyć drewniany parkiet przed zarysowaniem od mebli?

Zarysowania i uszkodzenia na drewnianej podłodze często powstają tam, gdzie postawione są meble. Przesuwanie krzeseł, rozkładanie łóżka, dosuwani stołu skutkuje nieestetycznymi rysami i przetarciami. Co można zrobić, by zminimalizować te szkody? Częstym rozwiązaniem jest zastosowanie filcowych podkładek, które przykleja się do mebli, aby te podczas przesuwania, nie uszkadzały parkietu. Niektóre meble są już wyposażone w gumowe kółka, dlatego warto o tym pamiętać przed wyborem mebli. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się zabezpieczenie wykonane z korków od wina, które umieszcza się na nóżkach przy pomocy taśmy dwustronnej. Natomiast w biurach stosuje się przezroczyste i antypoślizgowe maty przy biurkach, pod fotelami na kółkach. To rozwiązanie jednak z czasem przestaje być estetyczne - maty szybko się brudzą i przestają być przezroczyste.

Stosunkowo nowym rozwiązaniem są tzw. skarpetki na nóżki mebli, które wykonuje się z elastycznego materiału. Dzięki temu idealnie dopasowują się do kwadratowych i okrągłych podstawek nóżek i chronią podłogę przed zarysowaniem tak samo dobrze, jak filcowe podkładki. Dostępne są w wielu wzorach, więc z łatwością dopasujesz je do swojego wnętrza. 

Nie zapomnij stosować też odpowiednich preparatów chroniących drewno. Dzięki temu jeszcze bardziej zminimalizujesz ryzyko uszkodzenia drewnianego parkietu a wizja renowacji drewnianej podłogi pozostanie jedynie bardzo odległym planem.

Masz pytania dotyczące drewnianej podłogiSkontaktuj się z Trio Parkiet!  

A jeśli planujesz renowację  drewnianej podłogi skontaktuj się z Trio Parkiet. Realizujemy prace w zakresie:

  • cyklinowania parkietów
  • lakierowania
  • olejowania
  • układania parkietów
  • układania podłóg drewnianych
  • listwowania
  • renowacji schodów
  • renowacji starych podłóg drewnianych

Nadaj swojej podłodze drugiego życia z Trio Parkiet!