Stare, zniszczone drewniane podłogi są częstym problemem w domach i mieszkaniach. Wymiana takiej podłogi może być kosztowna i czasochłonna, szczególnie gdy parkiet jest duży lub mocno zniszczony. Na szczęście istnieją sposoby na odnowienie starych drewnianych podłóg bez konieczności ich wymiany. W tym artykule przedstawimy różne sposoby na to, jak odświeżyć stary parkiet i nadać mu nowy blask. Odkryj, jak cyklinować, przeprowadzać renowację układać dywaniki i malować podłogę, aby uzyskać wspaniały efekt wizualny i cieszyć się nowym wyglądem swojego wnętrza. 

4 sposoby, by odświeżyć drewnianą podłogę.

Stary parkiet w domu lub mieszkaniu może być problematyczny, szczególnie gdy jest już mocno zużyty i pozbawiony blasku. Wymiana takiej podłogi może być kosztowna, czasochłonna i uciążliwa, dlatego warto rozważyć odświeżenie starych drewnianych podłóg bez konieczności ich wymiany. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów na to, jak to zrobić.

 1. Cyklinowanie - odświeżenie drewnianej podłogi polega na zeszlifowaniu jej powierzchni, a następnie nałożeniu lakieru lub oleju. Ten proces usuwa ślady zużycia, zadrapania i plamy, odświeżając drewno i nadając mu nowy blask. Cyklinowanie można wykonać samodzielnie, ale warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy posiadają odpowiedni sprzęt i doświadczenie w tym zakresie.

 2. Renowacja - jeśli parkiet jest zbyt zniszczony, aby go cyklinować, można rozważyć jego renowację. W tym przypadku specjaliści usuwają uszkodzenia, wypełniają pęknięcia, a następnie lakierują lub olejują podłogę. Renowacja jest bardziej czasochłonna i kosztowna niż cyklinowanie, ale pozwala na uzyskanie wspaniałych efektów.

 3. Układanie dywaników - jeśli parkiet jest zbyt zniszczony, aby go cyklinować lub odnowić, można rozważyć układanie dywaników. Dywaniki mogą zakryć uszkodzone obszary i nadać pomieszczeniu nowy styl, nie uchronią jednak podłogi przed dalszymi uszkodzeniami.

 4. Malowanie - jeśli parkiet jest bardzo zniszczony i nie ma już ratunku, można go pomalować. Malowanie drewnianej podłogi pozwala na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie dla podłóg, które są intensywnie użytkowane.

Ważne jest, aby pamiętać, że odnowienie starych drewnianych podłóg wymaga cierpliwości i wysiłku. Dobrej jakości produkty i odpowiednie narzędzia są kluczowe dla uzyskania najlepszych wyników. Niezależnie od wybranej metody, odświeżenie parkietu to świetny sposób na poprawę wyglądu wnętrza bez konieczności wymiany całej podłogi.

Drewniana podłoga - w czym Trio Parkiet może Ci pomóc?

Potrzebujesz pomocy przy odświeżaniu podłogi? Skontaktuj się z nami! 

 • cyklinowanie parkietów
 • lakierowanie drewnianej podłogi
 • olejowanie
 • układanie parkietów
 • układanie podłóg drewnianych
 • listwowanie
 • renowacja schodów
 • renowacja starych podłóg drewnianych

Zerknij na nasze realizacje i przekonaj się, że drewniana podłoga to nasza pasja. Masz pytania? Napisz do nas!