Mówi się, że cyklinowanie może zrobić niezły bałagan, dlatego sporo osób rezygnuje z tej formy renowacji parkietu drewnianego. Okazuje się jednak, że można go w łatwy sposób ominąć. Koniecznie czytaj dalej i dowiedz się na co zwrócić uwagę podczas cyklinowania

 Cyklinowanie Wejherowo - na co zwrócić uwagę?

Jeśli cyklinowanie drewna to totalnie nie Twoja bajka, warto postawić na specjalistę, który nie tylko wykona cały proces poprawnie, ale także nie zrobi bałaganu. Niektórzy fachowcy wyposażeni są w specjalne maszyny do cyionwania, które ograniczają zanieczyszczenia oraz powstawanie kurzu do minimum. 

Nie zapomnij też zapewnić miejsce i przestrzeń do pracy. Opróżnij pokój ze wszystkich mebli i dodatków wnętrzarskich i pozostaw gołą podłogę. Jeśli w pokoju znajduje się solidna i duża zabudowa, nie ma sensu rozkładać ją na częście, ale uprzedź wcześniej specjalistę o jej istnieniu. Dzięki temu fachowiec będzie wstanie odpowiednio przygotować się do pracy. 

Aby cyklinowanie przyniosło zamierzony efekt, musi być wykonywane przez określoną ilość czasu tak, aby zetrzeć odpowiednią warstwę starego drewna. Przyjęło się, że pierwszy etap cyklinowania wierzchniej warstwy parkietu powienien pozbyć się do ok. 2 mm. Jest to stary lakier i warstwa uszkodzonej podłogi. Ale jeśli zadrapania są większe, konieczne będzie dalsze szlifowanie.  Zanim jednak się za to zabierzesz, warto określić grubość deski, ponieważ parkiet może być już tak mocno zeszlifowany, że dalsze cyklinowanie nie będzie możliwe. W takim przypadku  potrzebny jet specjalista, który oceni stan desek i zaproponuje odpowiednie i nie krzywdzące rozwiązanie. 

Pogoda również ma wpływ na jakość cyklinowania. Zazwyczaj proces cyklinowania odbywa się w temperaturze 15-25ºC oraz gdy wilgotność powietrza znajduje się w przedziale 45-65%. Jeśli powyższe warunki nie zostaną spelnione,  możemy spodziewać się, że będzie widoczne łączenie podczas nakładania lakieru, mogą też pojawić się pęcherzyki powietrza, a lakier nie zapewni odpowiedniej, dlugotrwałej ochrony. 

Trio parkiet - zakres usług.

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty, który pomoże Ci przywrócić blask Twojej drewnianej podłodze, skontraktuj się z nami.

Realizujemy prace w zakresie:

  • cyklinowania parkietów w Wejherowie

  • lakierowania

  • olejowania

  • układania parkietów

  • układania podłóg drewnianych

  • listwowania

  • renowacji schodów

  • renowacji starych podłóg drewnianych

Nadaj swojej podłodze drugiego życia z Trio Parkiet!