Chcesz zmienić wygląd swojego drewnianego parkietu? Marzy Ci się zmiana niewielkim nakładem pracy? Nie chcesz rezygnować z drewnianego parkietu, ani przykrywać go dywanem, ale pragniesz jakiejś zmiany w wyglądzie Twojego domu? W tym artykule powiemy Ci, w jaki sposób możesz zmienić wygląd Twojej drewnianej podłogi, więc jeśli ten temat Cię interesuje, to koniecznie czytaj dalej. 

 Każdy z nas co jakiś czas pragnie zmiany. Właśnie dlatego m.in. co kilka lat decydujemy się na remont. Odświeżenie wnętrza to jedno, ale często po jakimś czasie wygląd pomieszczenia już nam się znudził i chcemy zmieć w nim coś, co na nowo tchnie życie do domu i jednocześnie sprawi, że poczujemy się lepiej. Ale czy mają drewnianą podłogę, można zmienić jej wygląd? Oczywiście, że tak!

Jak zmienić wygląd drewnianego parkietu?

Każdy rodzaj drewna ma swój naturalny odcień, który można zmienić. Jak? Wystarczy drewnianą podłogę poddać ługowaniu. Ługowanie to metoda wybielenia drewnianej podłogi za pomocą chemicznej zmianie struktury drewna przy użyciu specjalnej emulsji. Ług wnika głęboko w strukturę drewna i zmienia jego kolor.  Dzięki temu efekty wybielania drewna są naprawdę widoczne, długotrwałe i satysfakcjonujące.

Zanim jednak przystąpi się do ługowania, deski trzeba odpowiednio przygotować. Niezbędne okaże się cyklinowanie, a więc zdarcie wierzchniej warstwy parkietu. Dzięki temu pozbędziemy się wszelkich zanieczyszczeń i odkształceń, które naniosły się z biegiem czasu na parkiet. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat cyklinowania lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami.  Z chęcią na nie odpowiemy. 

Ługowanie - jak to działa?

Ługowanie najczęściej wykonuje się na tych jasnych gatunkach drewna. Z uwagi na fakt, że ług ma mocny odczyn zasadowy, w kontakcie z drewnem zmienia jego odczyn i jednocześnie niweluje efekt ciemnienia drewna. Zabieg ten nie tylko wybiela drewno, ale może także rozjaśnić jego kolor. Wszystko zależy od stężenia, które się użyje. Warto dodać, że ług pięknie wydobywa i podkreśla usłojenie drewna, więc jeśli lubisz ten efekt, proces ługowania jest właśnie dla Ciebie.

Trio Parkiet - specjalista od paneli i parkietów.

Zerknijcie na nasze realizacje. Jeśli chcesz mieć pewność, że cyklinowanie będzie zrobione perfekcyjnie i żadne niedoskonałości nie będą razić Twojego oka, zdecyduj się na pomoc specjalistów. Trio Parkiet w sposób szybki i niezwykle efektowny przeprowadzi proces olejowania Twojego parkietu. Dodatkowo odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy z parkietami, wejdź na naszą stronę internetową albo skontaktuj się z nami. Zajmiemy się Twoją podłogą perfekcyjnie!