Jakie jest czas przydatności drewnianej podłogi? Czy jej żywot kiedyś się kończy? Kiedy warto ratować drewnianą podłogę i próbować ją naprawić, a kiedy czas się pożegnać i wymienić na nową? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, to koniecznie czytaj dalej.

Kiedy warto remontować drewnianą podłogę? 

Jeśli planujesz remont, to z pewnością zastanawiasz się, czy w trakcie jego trwania, nie lepiej odratować drewnianą podłogę, na której widać już wyraźne ślady użytkowania. Czasem jednak uszkodzenia są tak rozległe, że warto zastanowić się nad wymianą parkietu na nowy. Kiedy lepiej remontować drewnianą podłogę, a kiedy koszty okażą się zbyt duże i lepiej rozważyć wymianę parkietu? Wszystko sprowadza się do budowy parkietu. Drewniane podłogi swego czasu były tworzone z tzw. deszczułek z litego drewna, które łączono na pióro i wpust. W niektórych przypadkach warto podjąć się ratowania parkietu, bo zniszczenia nie są tak głębokie. Czasem jednak naprawa parkietu nie ma sensu.

Kiedy nie warto ratować parkietu?

Drewnianej podłogi nie warto naprawiać gdy:

  • deszczułki są zbyt zużyte - to dzieje się najczęściej wtedy, gdy parkiet był wielokrotnie cyklinowany. Ścieranie wierzchniej warstwy podłogi powoduje zmniejszenie ich grubości, przez co stają się cienkie i widać ich łączenia. Taki parkiet nie będzie wytrzymały i szybko przestanie być użytkowy.
  • po obfitym zalaniu, pęknięciu, wypaczeniu. Wówczas nie ma sensu ratować parkietu i lepiej położyć nowy.

Kiedy można odnawiać parkiet?

Parkiet warto odnawiać, gdy:

  • posiada jedynie powierzchowne zarysowania lub zmiany w barwie deszczułek
  • ma płytkie uszkodzenia lub ubytki na niewielkiej powierzchni 

 

Masz pytania na temat odnowienia parkietu? Odezwij się do Trio Parkiet.

Firma Trio Parkiet zajmuje się tego typu zabiegami, więc jeśli potrzebujesz pomocy w tym temacie, śmiało pisz. Przy okazji zajrzyj na naszą stronę internetową, żeby zobaczy jakie jeszcze usługi wykonujemy.