Drewniana podłoga to piękny i elegancki wybór do domów i mieszkań, który cieszy się niezmienną popularnością. Jednak, aby zachować jej wygląd i funkcjonalność na dłużej, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. W tym artykule przedstawimy praktyczne wskazówki, jak dbać o drewnianą podłogę i przedłużyć jej żywotność. 

3 najważniejsze porady jak dbać o drewnianą podłogę.

Odpowiednia pielęgnacja drewnianej podłogi jest kluczowa, jeśli chcemy cieszyć się jej pięknem i trwałością przez wiele lat. Poniżej przedstawiamy trzy najważniejsze porady, jak dbać o drewnianą podłogę, które pomogą zachować jej estetyczny wygląd i funkcjonalność na dłużej.

Codzienna pielęgnacja

Codzienna pielęgnacja drewnianej podłogi polega na regularnym odkurzaniu i wycieraniu jej miękką szmatką lub mopem. Należy unikać zalewania podłogi wodą, ponieważ może to spowodować wchłanianie wilgoci przez drewno, co prowadzi do jego deformacji. W razie potrzeby można użyć specjalnych środków do czyszczenia drewna, które nie zawierają szkodliwych składników.

Konserwacja drewnianej podłogi

Drewniana podłoga wymaga regularnej konserwacji, aby zachować jej estetyczny wygląd i funkcjonalność. Raz na kilka lat warto przeprowadzić gruntowne czyszczenie i polerowanie podłogi. Można w tym celu skorzystać z profesjonalnych usług firmy specjalizującej się w czyszczeniu i renowacji drewnianych podłóg. Warto również zadbać o regularne olejowanie lub lakierowanie podłogi, co pozwoli zabezpieczyć drewno przed wilgocią i uszkodzeniami.

Zapobieganie uszkodzeniom

Drewniana podłoga jest bardzo wytrzymała, ale wymaga ostrożnego traktowania, aby uniknąć uszkodzeń. Należy unikać chodzenia w obuwiu na wysokich obcasach, które mogą pozostawić ślady na podłodze. Również ciężkie meble lub przedmioty należy uważnie przesuwać, aby uniknąć zarysowań lub uszkodzeń powierzchni drewnianej podłogi.

Podsumowanie

Drewniana podłoga to piękny i funkcjonalny wybór do domów i mieszkań. Jednak, aby zachować jej estetyczny wygląd i funkcjonalność na dłużej, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Codzienna pielęgnacja, regularne olejowanie lub lakierowanie oraz ostrożne traktowanie podłogi to kluczowe czynniki w przedłużaniu jej żywotności. Dbanie o drewnianą podłogę to inwestycja, która przynosi wiele korzyści w postaci piękna i trwałości.

Drewniana podłoga - w czym Trio Parkiet może Ci pomóc?

Potrzebujesz pomocy przy układaniu podłogi? Skontaktuj się z nami! 

  • cyklinowanie parkietów
  • lakierowanie drewnianej podłogi
  • olejowanie
  • układanie parkietów
  • układanie podłóg drewnianych
  • listwowanie
  • renowacja schodów
  • renowacja starych podłóg drewnianych

Zerknij na nasze realizacje i przekonaj się, że drewniana podłoga to nasza pasja. Masz pytania? Napisz do nas!