Bez względu na to, czy posiadasz drewniany parkiet, czy nie, warto wiedzieć jak zachowuje się parkiet w różnych okresach roku. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Oto krótki poradnik, który powie Ci, na co warto uważać i przed czym chronić drewniany parkiet. Koniecznie czytaj dalej. 

Wejherowo drewniany parkiet, a pory roku. 

Pory roku nie bezpośrednio wpływają na Twój drewniany parkiet. W Wejherowie i nie tylko wilgotność, temperatura w pomieszczeniach, czy ilość nasłonecznienia to czynniki, z którymi musi mierzyć się każdy parkiet. Jeśli Twój parkiet przeszedł wcześniej proces olejowania w Wejherowie, czy lakierowania, nasiąkliwość jest mniejsza, ale trzeba pamiętać, że niestety nie chroni to przez stałym kontaktem z wodą. Parkiet nie może być narażony na długotrwały kontakt z wodą. Dlatego jeśli wniesiesz na butach śnieg,  lub parkiet znajduje się w miejscu, gdzie możesz mieć częsty kontakt z wodą, np. w przedpokoju, musisz szczególnie pamiętać o tym, by po kontakcie parkietu z wodą natychmiast wytrzeć podłogę do sucha. Pozostawienie mokrej podłogi sprawia, że parkiet odkształca się, a jego krawędzie boczne mogą się delikatnie unosić. Wygląda to nieestetycznie i sprawia, że drewniany parkiet traci swoje właściwości.

Wysokie temperatury i ciągłe nasłonecznienie sprawiają, że spada wilgotność powietrza. Drewno będąc naturalnym surowcem, dopasowuje się do warunków panujących wokół niego. Podczas upałów, drewniana podłoga oddaje wilgoć i wysycha. To powoduje kurczenie się desek i powstawanie szczelin. Dlatego tak ważne jest zapewnienie optymalnych warunków w pomieszczeniach. 

Dlatego, jeśli wiesz, że w Twoim pomieszczeniu jest sucho i gorąco, lepiej zrezygnować z drewnianego parkietu.

Masz pytania dotyczące drewnianej podłogiSkontatuj się z Trio Parkiet!  

A jeśli obawiasz się któregokolwiek z problemów związanych z drewnianą podłogą, skontaktuj się z Trio Parkiet. Realizujemy prace w zakresie:

  • cyklinowania parkietów w Wejherowie

  • lakierowania

  • olejowania

  • układania parkietów

  • układania podłóg drewnianych

  • listwowania

  • renowacji schodów

  • renowacji starych podłóg drewnianych

Nadaj swojej podłodze drugiego życia z Trio Parkiet!