Klatka schodowa jest często pierwszym miejscem, które odwiedzają goście wchodząc do Twojego domu lub biura. Jej wygląd i stan techniczny mogą mieć duże znaczenie dla pierwszego wrażenia, jakie odnoszą odwiedzający. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o renowację drewnianych schodów, które są nie tylko estetycznym elementem wnętrza, ale również kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo. W tym tekście powiemy, jak można o nie zadbać. Koniecznie czytaj dalej. 

Renowacja schodów klatki schodowej.

W Trio Parkiet specjalizujemy się w renowacji drewnianych schodów, oferując kompleksowe usługi, które przywrócą Twoim schodom dawną świetność i solidność. Niezależnie od tego, czy Twoje schody są zużyte, wytarte czy po prostu straciły swój blask, nasi doświadczeni specjaliści mogą przywrócić im nowe życie.

Podczas renowacji drewnianych schodów oferujemy kilka kluczowych usług, które pomogą Ci osiągnąć oczekiwane rezultaty.

 1. Cyklinowanie: Proces cyklinowania to usuwanie warstwy starego lakieru, farby lub innych powłok z drewna. Dzięki temu zabiegowi możemy przywrócić surową powierzchnię drewna, która będzie gotowa na kolejne etapy renowacji. Cyklinowanie pozwala również usunąć rysy i wytarcia, przywracając schodom ich pierwotny wygląd.

 2. Olejowanie lub lakierowanie: Po cyklinowaniu drewna, oferujemy opcje wykończenia, takie jak olejowanie lub lakierowanie. Olejowanie nadaje drewnu naturalny wygląd, podkreślając jego piękno i fakturę. Natomiast lakierowanie zapewnia trwałą ochronę i dodaje połysk schodom. Nasz zespół doradzi Ci w wyborze najlepszego rozwiązania, które będzie odpowiadać Twoim potrzebom i preferencjom estetycznym.

 3. Listwowanie: Często niedocenianym elementem renowacji schodów jest listwowanie. Odpowiednio dobrane i zamontowane listwy mogą znacząco poprawić wygląd i bezpieczeństwo schodów. Oferujemy różne style i materiały listew, które dodadzą elegancji i zapewnią dodatkową ochronę przed poślizgnięciem.

Czemu warto przeprowadzać renowacje drewnianych schodów?

Renowacja drewnianych schodów ma wiele korzyści. Oprócz przywrócenia im estetyki i bezpieczeństwa może również przedłużyć ich żywotność i wartość. W Trio Parkiet mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z drewnem i gwarantujemy wysoką jakość usług, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klientów. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych rzemieślników, którzy posiadają niezbędne umiejętności i wiedzę, aby profesjonalnie przeprowadzić renowację schodów.

Przywracając dawną świetność drewnianym schodom, dbamy również o ich bezpieczeństwo. Stosujemy wysokiej jakości materiały i techniki, które zapewniają stabilność i trwałość schodów. Dodatkowo możemy zainstalować antypoślizgowe powłoki lub specjalne nakładki, które poprawią przyczepność i zmniejszą ryzyko poślizgnięcia się.

Pamiętaj, że renowacja schodów to inwestycja, która nie tylko odświeży wygląd Twojej klatki schodowej, ale również wpłynie pozytywnie na całe wnętrze. Estetycznie odnowione schody dodadzą uroku i elegancji, podnosząc wartość Twojego domu lub biura.

Zadbaj o swoje drewniane schody i ciesz się pięknem oraz funkcjonalnością swojej klatki schodowej przez wiele lat!

Drewniane schody - w czym Trio Parkiet może Ci pomóc?

Potrzebujesz pomocy przy odświeżaniu podłogi? Skontaktuj się z nami! 

 • cyklinowanie parkietów
 • lakierowanie drewnianej podłogi
 • olejowanie
 • układanie parkietów
 • układanie podłóg drewnianych
 • listwowanie
 • renowacja schodów
 • renowacja starych podłóg drewnianych

Zerknij na nasze realizacje i przekonaj się, że drewniana podłoga to nasza pasja. Masz pytania? Napisz do nas!