Twój drewniany parkiet został zalany? A może podczas remontu doszło do odbarwienia się parkietu? Co zrobić, żeby Twoja drewniana podłoga znowu wyglądała elegancko i nienagannie? Dowiedz się jak naprawić odbarwiony parkiet. 

Jakie są przyczyny odbarwienia parkietu?

Najczęściej do odbarwienia parkietu dochodzi, kiedy parkiet ma zbyt długi kontakt z wodą lub podczas pielęgnacji, stosuje się niewłaściwe środki czystości. Podczas zalania parkietu, ten zaczyna puchnąć, w wyniku czego dochodzi do rozwarstwienia lub unoszenia się podłogi w niektórych miejscach. Wygląda to nieestetycznie i może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów, które negatywnie wpływają na zdrowie człowieka. 

Czasem też dzieje się tak, że niedaleko układanego parkietu, decydujemy się położyć płytki ceramiczne. Po montażu zauważamy, że nasz parkiet uległ odbarwieniu. Dlaczego tak się dzieje? Wszystkiemu winna jest zaprawa cementowa i nieumiejętne zabezpieczenie parkietu. Zaprawy te z racji swojej budowy i struktury mogą przebarwiać drewno. Aby temu zapowiedz, warto najpierw położyć płytki, a dopiero po ich zamontowaniu, zająć się układaniem parkietu.

Jak naprawić odbarwiony parkiet?

 To, w jaki sposób chcemy naprawić odbarwiony parkiet, zależy przede wszystkim od tego, jak głęboko wniknęła zaprawa, albo jak długo parkiet pozostawiony był na działanie wilgoci. Im jaśniejsze odbarwienie, tym najczęściej głębsze przebarwienie.

Najczęstszym rozwiązanie jest renowacja parkietu. Zaczynamy od dokładnego cyklinowania parkietu i przebarwionych miejsc. Jeśli jednak odbarwienie jest zbyt głębokie, tego rodzaju zabieg nie powinien mieć miejsca.  Wówczas można rozważyć wymianę klepek. Uszkodzone elementy wycina się za pomocą dłuta albo frezarki i w te miejsca wkleja się nowe. 

Chcesz odnowić odbarwiony parkiet? Skontaktuj się z Trio Parkiet. 

Jeśli nie masz doświadczenia w układaniu parkietu, lepiej zdecydować się na pomoc fachowców. Specjalista od parkietu oceni rozmiar szkód i sam wybierze najlepszą opcję naprawy odbarwionego parkietu. Jeśli potrzebujesz pomocy, chętnie Cię w tym wyręczymy. Skontaktuj się z nami i nadaj swojej podłodze drugiego życia z Trio Parkiet!