Bez wątpienia drewniana podłoga jest o wiele trwalsza od paneli. Dlaczego tak się dzieje? W tym artykule porównamy budowę drewnianej podłogi oraz budowę paneli. Koniecznie czytaj dalej.

 Budowa drewnianej podłogi.

Drewniana podłoga jest taka trwała, bo składa się z naturalnego drewna i liczy 3 warstwy: wierzchnią, spodnia i wewnętrzna. Warstwy te są ze sobą połączone. Na zewnątrz znajduje się ok. 3 mm deszczułki stworzone z wysokogatunkowego drewna dębowego. W środku i od spodu spotkać można najczęściej cienkie listwy z drewna. Dzięki temu drewniana podłoga nie ulga odkształcaniu i pęcznieniu wzdłuż słojów.

Budowa paneli.

Panele to o wiele tańszy twór, a to dlatego, że wykonany jest z nieco innych materiałów niż drewniana podłoga. Panele wykonuje się ze specjalnej płyty HDF. Wewnątrz paneli znajduje się laminat, przez co panele się nie odkształcają. Wierzchnia warstwa do złudzenia przypomina drewna z powodu laminowanego papieru, który wzorowany jest na drewnie. W panelach z wyższej półki na powierzchni dokłada się dodatkową warstwę żywicy, która ma za zadanie chronić panele przed zarysowaniami. To ona w głównej mierze odpowiada za odporność paneli na ścieranie i zużycie, Z kolei trwałość na uderzenia i wgniecenia uzależnione jest od twardości i rodzaju użytej płyty HDF.

Układanie parkietu z Trio Parkiet.

Jeśli chcesz mieć pewność, że podłoga zostanie położona pefekcyjnie i żadne niedoskonałości nie będą razić Twojego oka, zdecyduj się na pomoc specjalistów. Trio Parkiet w sposób odpowiedni, szybki i niezwykle efektowny zapewni usługę układania parkietu. Dodatkowo odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy z parkietami, wejdź na naszą stronę internetową albo skontaktuj się z nami. Nie zapomnij zerknąć na nasze realizacje. Zajmiemy się Twoją podłogą perfekcyjnie!