Przedstawiamy kolejną realizację Trio Parkiet! Jeśli chcecie się dowiedzieć jak udało nam się odrestaurować schody, to koniecznie czytajcie dalej. 

 Kiedy warto pomyśleć o renowacji schodów?

Warto pamiętać, że na codzień schody drewniane podatne są na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne: otarcia, zadrapania, czy zabrudzenia. Dziury i rysy pojawiają się często po długim czasie eksploatowania. Kolejnym syngnałem "zużycia" schodów mogą być skrzypiące stopnie, które często bardzo denerwują użytkowników.  Jeśli takie usterki pojawiają się u Ciebie, ze względów bezpieczeństwa rozważ renowację schodów.

Renowacja schodów - krok po kroku.

Z powodu licznych zadrapań nasi klienci zdecydowali się właśnie na renowację schodów i właśnie dlatego wezwali nas do pomocy. Zaczęliśmy najpierw od przygotowań. Schody zawsze warto zamieść lub odkurzyć, a następnie zeszlifować, aby pozbyć się starej powłoki drewna Jeśli zależy Ci na czasie, warto poprosić o pomoc fachowców, którzy poddadzą schody cyklinowaniu. Trio Parkiet również się w tym specjalizuje, więc zachęcamy do zajrzenia tutaj, żeby dowiedzieć się o tym procesie nieco więcej. Cyklinowanie tak naprawdę odpowiednio przygotowuje drewno do dalszej pracy.

Kiedy już udało nam się zedrzeć starą powłokę, czas na warstwę ochronną. Tutaj właściciele zdecydowali się na lakier i farbę. Lakierowanie ma za zadanie ochronić drewno przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zabrudzeniami. Pamiętaj, aby wybrać lakier odpowiedni do drewna, z którego wykonane są Twoje schody. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości albo pytania, skontaktuj się z nami. Trio Parkiet może wykonać całą usługę renowacji schodów za Ciebie! Wejdź na naszą stronę internetową i przekonaj się sam - drewno to nasza pasja!