Jesteś szczęśliwym posiadaczem drewnianych schodów w swoim domu? Chciałbyś je odświeżyć i sprawić, żeby na nowo olśniewały swoim wyglądem, ale jednocześnie były też bezpieczne? Trio Parkiet zdradzi na to parę sekretów, więc jeśli planujesz renowacje schodów w swoim domu, ten artykuł może Cię zainteresować. 

Kiedy warto pomyśleć o renowacji schodów?

Warto pamiętać, że na codzień schody drewniane podatne są na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne: otarcia, zadrapania, czy zabrudzenia. Dziury i rysy pojawiają się często po długim czasie eksploatowania. Kolejnym syngnałem "zużycia" schodów mogą być skrzypiące stopnie, które często bardzo denerwują użytkowników.  Jeśli takie usterki pojawiają się u Ciebie, ze względów bezpieczeństwa rozważ renowację schodów.

 Jak wygląda renowacja schodów?

 W przypadku renowacji schodów niektóre etapy przebiegają podobnie jak w przypadku odnawiania drewnianej podłogi. Zaczynamy najpierw od przygotowań. Schody warto zamieść lub odkurzyć, a następnie zeszlifować, aby pozbyć się starej powłoki drewna Jeśli zależy Ci na czasie i warto poprosić o pomoc fachowców, którzy poddadzą schody cyklinowaniu. Trio Parkiet również się w tym specjalizuje, więc zachęcamy do zajrzenia tutaj, żeby dowiedzieć się o tym procesie nieco więcej. Cyklinowanie tak naprawdę odpowiednio przygotowuje drewno do dalszej pracy.

Kolejny etap to lakierowanie, które ma za zadanie ochronić drewno przez uszkodzeniami mechanicznymi oraz zabrudzeniami. Pamiętaj, aby wybrać lakier odpowiedni do drewna, z którego wykonane są Twoje schody. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości albo pytania, skontaktuj się z nami. Trio Parkiet może wykonać całą usługę renowacji schodów za Ciebie! Wejdź na naszą stronę internetową i przekonaj się sam - drewno to nasza pasja!