Jeśli Twoje schody drewniane straciły swoją dawna świetność i chcesz je odnowić, to ten post jest dla Ciebie! Dowiedz się, jak przywrócić blask swoim schodom dzięki naszym prostym wskazówkom. 

4 kroki, by odnowić drewniane schody

Schody drewniane są nie tylko elementem funkcjonalnym, ale również dekoracyjnym, który w znaczący sposób wpływa na estetykę Twojego domu. Niestety, ze względu na ciągłe użytkowanie i narażenie na uszkodzenia, mogą z czasem stracić swój pierwotny blask. W tym poście pokażemy Ci, jak przywrócić dawną świetność schodom drewnianym w Twoim domu. 

 1. Usunięcie starych wykończeń

Pierwszym krokiem do przywrócenia dawnego blasku Twoim schodom jest usunięcie starych wykończeń. Może to być farba, lakier lub olej, który został nałożony wcześniej. W zależności od rodzaju wykończenia i jego stanu, będziesz potrzebował odpowiednich narzędzi, takich jak szlifierka lub skrobak. Ważne jest, aby usunąć całe wykończenie, aż do surowego drewna.

 1. Cyklinowanie

Kolejnym krokiem jest cyklinowanie schodów. To proces szlifowania drewna za pomocą specjalnej maszyny, która usuwa warstwę górną i przywraca surowe drewno. Cyklinowanie jest bardzo ważnym etapem, ponieważ umożliwia nałożenie nowego wykończenia i jednocześnie pozwala na usunięcie wszelkich uszkodzeń i zadrapań.

 1. Wybór wykończenia

Po cyklinowaniu schody są gotowe na nałożenie nowego wykończenia. Możesz zdecydować się na lakier, olej lub farbę. Ważne jest, aby wybrać wykończenie, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom i stylowi Twojego domu.

 1. Nałożenie nowego wykończenia

Na końcu, gdy wykończenie zostanie wybrane, należy je nałożyć na schody. Możesz to zrobić samodzielnie, jednak najlepiej skorzystać z usług specjalistów. Profesjonalni parkieciści posiadają wiedzę i doświadczenie, aby nałożyć wykończenie równomiernie i dokładnie, aby schody wyglądały pięknie i trwały dłużej.

Podsumowując, przywrócenie dawnego blasku schodom drewnianym jest możliwe i może być wykonywane na wiele sposobów. Możesz to zrobić samodzielnie, jednak najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów, którzy wykonają prace profesjonalnie i na czas. Jeśli potrzebujesz pomocy w odnowieniu schodów drewnianych, skontaktuj się z nami. Posiadamy niezbędne narzędzia i wiedzę, aby wykonać pracę szybko i skutecznie.  Nasza firma specjalizuje się w cyklinowaniu, lakierowaniu, olejowaniu, listwowaniu i renowacji starych podłóg drewnianych oraz schodów. Wszystkie nasze usługi wykonywane są przez doświadczonych parkieciarzy, którzy dbają o każdy szczegół, aby Twoje schody wyglądały pięknie i były trwałe. Skontaktuj się z nami i ciesz się odnowionymi schodami drewnianymi w swoim domu!

Drewniane schody - w czym Trio Parkiet może Ci pomóc?

Potrzebujesz pomocy przy odświeżaniu podłogi? Skontaktuj się z nami! 

 • cyklinowanie parkietów
 • lakierowanie drewnianej podłogi
 • olejowanie
 • układanie parkietów
 • układanie podłóg drewnianych
 • listwowanie
 • renowacja schodów
 • renowacja starych podłóg drewnianych

Zerknij na nasze realizacje i przekonaj się, że drewniana podłoga to nasza pasja. Masz pytania? Napisz do nas!