Trio Parkiet przedstawia kolejną realizację. Tym razem do naszych obowiązków należała renowacja parkietu, który na koniec wykończyliśmy olejem. Jeśli jesteście ciekawi jak nam poszło, to koniecznie czytajcie dalej! 

 Renowacja parkietu w Wejherowie.

Pakiet, który podlegał renowacji nie tylko utracił już swój blask, ale także przestał prezentować swój pełny potencjał. Przestałbyć powodem do dumy.  Na szczęście właściciele nie inwestowali w elementy wyposażenia domu, które miałby z przykryć taki parkiet, a zadzwonili po nas. Więc od razu zabraliśmy się do renowacji i zaczeliśmy od cyklinowania

Cyklinowanie, to zabieg, który zdziera wierzchnią powłokę drewna. Często bywa pokryta jest lakierami i różnymi środkami zabezpieczającymi. Podobnie było w tym przypadku. Dzięki cyklinowaniu udało nam się odsłanić  ukrytą fakturę, którą na nowo mogliśmy przykryć preparatami ochronnymi. 

Co ważne, aby poprawnie dokonać zabiegu renowacji parkietu, potrzebna jest specjalna maszyna - cykliniarka. Cały proces powtarza się nieraz kilkukrotnie. Wszystko zależy od stanu parkietu. W tym przypadky zabieg należało wykonać tylko raz. 

Dzięki cyklinowaniu podłoga stała się odświeżona i czysta. Poprzez ścieranie wierzchniej warstwy parkietu, wszelkie trudno usuwalne plamy zniknęły, a podłoga znowu stała się lśniąca. Dodatkowo powierzchnia została wyrównana i nie ma w niej pęknięć, czy uszczerbków, które wcześniej były widoczne. 

Olejowanie parkietu dębowego.

Po cyklinowaniu, przyszedł czas na warstwę, która ochroni parkiet przed uszkodzeniami dnia codziennego. Właściciele zdecydowali się na olejowanie parkietu. Prawda jest taka, że olejowanie dodaje blasku podłodze i powala dłużej zachować jego strukturę w nienaganny sposób. Co istotne, olej do drewanianych podłóg produkuje się na bazie wody i olejów roślinnych, bez domieszki syntetycznych rozpuszczalników, ku uciesze alergików.

Olej potrafi świetnie zakonswerować deski (prawda jest taka, że olej wnika głęboko w deski, dzięki czemu podłoga nie skrzypi, deski się nie kurczą, ani nie rozciągają) oraz wzmocni ich kolor, to jeszcze nadaje im większej odporności na wilgoć. Olej miejscowo naprawia także niektóre rysy, dzięki czemu właściciele nie musieli poddawać renowacji całej podłogi. 

Trio Parkiet - specjalista od paneli i parkietów.

Zerknijcie na nasze realizacje. Jeśli chcesz mieć pewność, że olejowanie będzie zrobione perfecyjnie i żadne niedoskonałości nie będą razić Twojego oka, zdecyduj się na pomoc specjalistów. Trio Parkiet w sposób odpowiedni, szybki i niezwykle efektowny zapewnie usługę olejowania Twojego parkietu. Dodatkowo odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy z parkietami, wejdź na naszą stronę internetową albo skontatuj się z nami. Zajmiemy się Twoją podłogą perfekcyjnie!