Układanie parkietu poszło Ci jak z płatka, ale po kilku tygodniach zauważyłeś, że klepki parkietu stają się wklęsłe,  a inne się odspajają? Co z tym zrobić oraz dlaczego tak się dzieje? Na te pytania odpowiemy w tym artykule.

 Układanie parkietu - odspajanie i łódkowanie.

Odspajanie i łódkowanie parkietu powstaje za sprawą różnicy wilgotności między górną i dolną płaszczyzną deszczułek. Ta różnica powstaje najczęściej wtedy, kiedy po ułożeniu parkietu prowadzi się inne prace remontowe, jak np. tynkowanie, czy malowanie ścian. Schnięcie ściany zwiększa wilgotność powietrza w pomieszczeniu, a różnica między płaszczyznami (ściana i podloga) źle wpływa na parkiet, i tworzy się zjawisko odspajania.

Łódkowanie powstaje najczęściej na skutek zbyt szybkiego wykończenia klepki. Parkiet potrzebuje czasu, aby oswoić się i dostosować do poziomu wilgotności w pomieszczeniu, dlatego cyklinowanie parkietu warto wykonać dużo później. W przeciwnym wypadku wycyklinowana podłoga "pobierze" wilgoć z otoczenia, a lakier położony na wierzchu nie pozwoli odparować. Przez to tworzą się różnego rodzaju naprężenia i odkształcenia, a klepki zaczynają przypominać łódki.

 

Trio Parkiet - specjalista od paneli i parkietów.

 Jeśli chcesz mieć pewność, że panele będą położone perfekcyjnie i żadne niedoskonałości nie będą razić Twojego oka, zdecydujcie się na pomoc specjalistów. Trio Parkiet w sposób odpowiedni, szybki i niezwykle efektowny zapewni usługę kładzenia paneli. Dodatkowo odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy z parkietami, wejdź na naszą stronę internetową albo skontaktuj się z nami. Nie zapomnij zerknąć na nasze realizacje. Zajmiemy się Twoją podłogą perfekcyjnie!