Jesteś posiadaczem drewnianej podłogi? Zastanawiasz się jak przywrócić jej dawny blask? Co zrobić, żeby znowu zdobiła wnętrze? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Koniecznie czytajcie dalej.

 

Cyklinowanie parkietów - na czym polega?

Drewniane podłogi to jeden z elementów wyposażenia domu, który docenia większość domowników. Są trwałe, wytrzymałe i niezwykle eleganckie. Z czasem jednak potrafi tracić swój blask i przestaje być powodem do dumy i zaczyna się ją przykrywać dywanem. Jeśli macie podobny problem, nie musicie inwestować w elementy wyposażenia domu, żeby jak najmocniej ją przykryć. Istnieją sposoby, które z powrotem nadadzą Waszym podłogom blasku i przywrócą dawną chwałę i popularność.

 

Jednym z zabiegów jest cyklinowanie. To zabieg, który ma na celu zedrzeć wierzchnią powłokę drewna, która swoją drogą bardzo często pokryta jest lakierami i różnymi środkami zabezpieczającymi. W ten sposób odsłania się ukrytą fakturę, którą na nowo można przykryć preparatami ochronnymi. 

 

Co ważne, aby poprawnie dokonać zabiegu renowacji parkietu, potrzebna jest specjalna maszyna - cykliniarka. Cały proces powtarza się nieraz kilkukrotnie. Wszystko zależy od stanu parkietu.

 

Zalety cyklinowania podłóg

Jeśli wciąż nie jesteście przekonani, czy zabieg cyklinowania podłogi to coś dla Was, poniżej przedstawiamy zalety, jakie wiążą się z tym zabiegiem.

Przede wszystkim podłoga staje się odświeżona i czysta. Poprzez ścieranie wierzchniej warstwy parkietu, wszelkie trudno usuwalne plamy po prostu znikają, a podłoga znowu staje się lśniąca. Dodatkowo powierzchnia staje się wyrównana i nie ma w niej pęknięć, czy uszczerbków, które wcześniej mogły być widoczne. Co więcej wygląd parkietu można totalnie zmienić, więc jeśli znudził się Wam dotychczasowy wygląd - to jest sposób na jego odmienienie, a koszt jest o wiele niższy niż w przypadku całkowitej zmiany podłogi. 

 

Firma Trio Parkiet zajmuje się tego typu zabiegami, więc jeśli potrzebujecie pomocy w tym temacie, śmiało piszcie. Przy okazji zajrzyjcie na naszą stronę internetową, żeby zobaczy jakie jeszcze usługi wykonujemy,