Czy zastanawiałeś się kiedyś, co jaki czas należy odnawiać parkiet? Kiedy przypada właściwy czas, aby wycyklinować parkiet i położyć nowy lakier? Jeśli chcesz znać odpowiedzi na te pytania, to koniecznie czytaj dalej. 

 Jak można odnowić drewniany parkiet?

Zanim zastanowimy się nad tym jak często można odnawiać parkiet, opowiemy o tym, w jaki sposób podłogę w ogóle można odnowić. Przede wszystkim warto najpierw zacząć od gruntownego odkurzenia i umycia podłogi. Dzięki temu pozbędziemy się wierzchniego brudu i odkryjemy realne mankamenty parkietu. Widoczne staną się zarysowania, czy nawet wgłębienia parkietu, jeśli go nie oszczędzaliśmy. Pamiętaj, by do mycia podłogi używać jedynie środków specjalnie do tego przeznaczonych. Dzięki temu nie tylko odpowiednio zadbasz o swój parkiet, ale także posłuży Ci on na dłużej. 

Kiedy parkiet jest już przygotowany, należy poddać go cyklinowaniu. Dzięki temu procesowi pozbywamy się wierzchniej warstwy parkietu, eliminując przy tym poprzedni lakier, czy olej, a także zarysowania i bardziej dotkliwe zabrudzenia. Tak naprawdę warto poprosić o pomoc specjalistów w tym temacie, ponieważ nieumiejętnie cyklinowanie może trwale i nieodwracalnie zniszczyć parkiet. Kluczem do sukcesu jest wiedza i doświadczenie, dzięki czemu osoba, która cyklinuje parkiet wie dokładnie jaką wierzchnią warstwę należy zedrzeć, aby nie uszkodzić parkietu, a jedynie nadać jej nowego wyglądu. 

Następnie przechodzimy to olejowania lub lakierowania podłogi, aby odpowiednio zabezpieczyć parkiet. Olejowanie dodaje blasku podłodze i powala dłużej zachować jego strukturę w nienaganny sposób. Co istotne, olej do drewnianych podłóg produkuje się na bazie wody i olejów roślinnych, bez domieszki syntetycznych rozpuszczalników, ku uciesze alergików.

Co jaki czas warto odnawiać parkiet?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dużo zależy od tego, w jakim stopniu parkiet jest już zużyty i w jaki sposób był użytkowany. Czy często przychodzą goście, którzy chodzą w obuwiu, czy masz zwierzęta w domu, czy dzieci bawią się bezpośrednio na parkiecie? Jeśli tak, taki parkiet będzie szybciej wymagał renowacji, niż dom, w którym nie ma zwierząt i dzieci. A jeśli jednak zastanawiasz się, czy Twój parkiet wymaga już renowacji, skontaktuj się z nami i z chęcią podpowiemy Ci, kiedy i w jaki sposób zadbać o Twoją podłogę. 

Chcesz odnowić podłogę? Odezwij się do Trio Parkiet.

Firma Trio Parkiet zajmuje się tego typu zabiegami, więc jeśli potrzebujesz pomocy w tym temacie, śmiało pisz. Przy okazji zajrzyj na naszą stronę internetową, żeby zobaczy jakie jeszcze usługi wykonujemy,