Podłoga drewniana jest niezwykle popularnym wyborem dla tych, którzy pragną dodać uroku i elegancji do swojego wnętrza. Jej naturalne piękno i trwałość są niezaprzeczalnymi atutami, które przyciągają wzrok i tworzą przyjemną atmosferę w domu lub miejscu pracy. Jednak, aby podłoga drewniana mogła wyglądać jeszcze bardziej profesjonalnie i stylowo, warto zwrócić uwagę na jeden ważny element - listwowanie.

Co to jest listwowanie podłogi?

Jako specjaliści od drewnianych podłóg w Trio Parkiet, jesteśmy świadomi ogromnej roli, jaką odgrywa odpowiednie wykończenie w kontekście podłogi. Jednym z kluczowych elementów, który przyczynia się do profesjonalnego i stylowego wyglądu drewnianej podłogi, jest listwowanie. Listwowanie to proces instalacji listew przypodłogowych wzdłuż krawędzi pomieszczenia, gdzie podłoga spotyka się ze ścianą. Nie tylko ma ono funkcję praktyczną, ale również dodaje estetycznego wykończenia, podkreślając naturalne piękno drewna.

Listwowanie podlogi - dlaczego warto je rozważyć?

Zastanawiasz się, czy warto listwować drewnianą podłogę? Oto kilka powodów, dla których warto to rozważyć:

 • Wykończenie i ochrona: Listwy przypodłogowe chronią krawędzie podłogi przed uszkodzeniami i ścieraniem, zapewniając długotrwałe wykończenie. Dodatkowo listwy mogą również chronić ściany przed zarysowaniami lub otarciami spowodowanymi przypadkowymi uderzeniami lub czyszczeniem.

 • Estetyka: Listwy przypodłogowe są wspaniałym sposobem na wykończenie i uwydatnienie piękna podłogi drewnianej. Dostępne w różnych stylach, kolorach i wzorach, umożliwiają dostosowanie do indywidualnych preferencji i stylu wnętrza. Można wybrać minimalistyczne i proste listwy, które podkreślą naturalny urok drewna, lub bardziej dekoracyjne i bogate wzory, które dodadzą elegancji i charakteru.

 • Ukrywanie przewodów i kabli: Listwy przypodłogowe są również praktyczne, ponieważ umożliwiają ukrycie przewodów elektrycznych, kabli audio-wizualnych i innych instalacji. Dzięki nim możemy cieszyć się czystym i schludnym wyglądem pomieszczenia, bez wystających przewodów, które mogą utrudniać poruszanie się i przyciągać uwagę.

 • Łatwość czyszczenia: Listwy przypodłogowe ułatwiają utrzymanie czystości w pomieszczeniu. Dzięki nim mniej kurzu i brudu gromadzi się w narożnikach, gdzie podłoga spotyka się ze ścianą. Można łatwo przetrzeć listwy wilgotną ściereczką lub odkurzyć je, co znacznie skraca czas i wysiłek potrzebny do utrzymania podłogi w czystości.

 • Wykończenie szczegółów: Listwy przypodłogowe umożliwiają również eleganckie wykończenie szczegółów wnętrza. Można zastosować listwy przypodłogowe o różnych rozmiarach i kształtach, aby dodać unikalny akcent lub przejście pomiędzy różnymi rodzajami podłóg. Na przykład, jeśli mamy podłogę drewnianą w jednym pomieszczeniu, a wykładzinę w drugim, odpowiednio dobrane listwy przypodłogowe pomogą stworzyć płynne i harmonijne przejście między tymi dwoma powierzchniami.

 • Ochrona przed wilgocią: Listwy przypodłogowe pełnią również rolę ochronną przed wilgocią. Chronią dolne partie ścian przed wnikaniem wody, co może być szczególnie istotne w pomieszczeniach, takich jak łazienka lub kuchnia, gdzie kontakt z wilgocią jest większy. Dzięki listwom przypodłogowym można zapobiec uszkodzeniom drewna spowodowanym ewentualnym zalaniem podłogi.

Podsumowując, profesjonalne listwowanie podłóg drewnianych to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również doskonały sposób na wyrażenie swojego stylu i dodanie elegancji do wnętrza. Niezależnie od preferowanego wykończenia czy wzoru, listwy przypodłogowe są nieodłącznym elementem, który podkreśla naturalne piękno drewnianej podłogi. Dlatego warto zwrócić uwagę na to istotne detale, aby w pełni cieszyć się pięknem i funkcjonalnością swojej podłogi drewnianej.

 

Drewniana podłoga - w czym Trio Parkiet może Ci pomóc?

Potrzebujesz pomocy przy odświeżaniu podłogi? Skontaktuj się z nami! 

 • cyklinowanie parkietów
 • lakierowanie drewnianej podłogi
 • olejowanie
 • układanie parkietów
 • układanie podłóg drewnianych
 • listwowanie
 • renowacja schodów
 • renowacja starych podłóg drewnianych

Zerknij na nasze realizacje i przekonaj się, że drewniana podłoga to nasza pasja. Masz pytania? Napisz do nas!