Dlaczego w ogóle kładzie się listwy przypodłogowe? Czy listwowanie jest koniecznie? Jakie funkcje pełnią listwy w pomieszeniu? Jeśli kiedyś zastanawialiście sie nad zagadnieniem listwowania, to koniecznie czytajcie dalej.

Listwowanie? Ale po co? 

Każdy kto choć raz układał podłogę drewnianą, czy panele doskonale zdaje sobie sprawę, że należy pozostawić przestrzeń pomiędzy podłogą i ścianą. Czemu jest to takie ważne? Ponieważ drewno kurczy się i rozkurcza pod wpływem wilgoci i powietrza. Jeśli nie zapewnimy podłodze przestrzeni, żeby deski mogły swobodnie pracować, mogą pojawić się wybrzuszenia. Jednak taka szczelina nie wygląda zbyt estetycznie i świetnie zbiera kurz oraz wszelkie zabrudzenia. Aby temu zapobiec, układa się na niej listwy.

Czemu jeszcze powinniśmy zdecydować się na listwowanie? Listwy to idealny sposób ochrony ściany przed uszkodzeniami. Podczas sprzątania nasza ściana byłaby narażona na uszkodzenia, zacieki, czy zabrudzenia. Komu zdarzyło się zbyt zamaszyście odkurzać, czy myć podłogę za pomocą mopa, ten wiem o co chodzi. Listwy powodują, że takie incydenty zdarzają się rzadziej i na mniejszą skalę.

Nie na co ukrywać, że listowanie to wisienka na torcie podłogi w mieszkaniu. Dzięki niemu, pomieszczenie ma więcej charakteru, a efekt potrafi powalić nawet najwybredniejszych. Bez liswy przypodłogowej, pokój wydaje się niedokończony i bez stylu.

Oprócz maskowania przestrzeni do pracowania desek, listwowanie potrafi zakamuflować coś jeszcze. Często też pod listwami można ukryć ciągnące się okablowanie. Dla tych, którcyh widok ciągnących się kabli po podłodze przyprawia o zawroty głowy, listwowanie jest idealnym rozwiązaniem!

A jeśli w Waszym pomieszczeniu brakuje listew, odezwijcie się do Trio Parkiet. Z przyjemnością pomożemy Wam w sposób estetyczny, szybki i skuteczny zakamuflować wszystkie mankamenty, a także pomóc dobrać takie listwy, aby idealnie komponowały się z resztą podłogi. W końcu podłogi, to nasza pasja!