Masz parkiet i chcesz się jak najdłużej cieszyć jego nienagannym wyglądem? Zastanawiasz się co trzeba robić, aby parkiet pozostał niezniszczony przez długie lata? Czytaj dalej, a Trio Parkiet zdradzi Ci kilka wskazówek, jak prawidłowo dbać o parkiet. 

Sposoby dbania o parkiet.

Parkiet to przede wszystkim drewno, które pod wpływem temperatury i wilgotności pracuje, czyli kurczy się i rozkurcza. Aby móc długo cieszyć się dobrym wyglądem podłogi, trzeba o nią odpowiednio dbać. W jaki sposób? Jest kilka kroków, które możemy podjąć. 

Czyszczenie parkietu.

Piasek i kamienie nieustannie dostają się do parkietu, wnikając w jego strukturę i niszcząc go. Ostatecznie parkiet jest porysowany i tworzą się na nim nieestetyczne wgniecenia. Aby zapobiec przedostawania się kamieni i piasku do parkietu, wystarczy go odkurzyć. Tutaj liczy się przede wszystkim regularność. Im częściej będziemy odkurzać, tym mniejsza szansa na przedostanie się piasku w szczeliny parkietu

Jeśli zauważymy, że nasz parkiet jest brudny, można go umyć, ale należy pamiętać o zastosowaniu specjalnych specyfików przeznaczonych do mycia tego typu podłogi. Warto też mieć na uwadze dokładne wykręcanie mopa, ponieważ nadmierna ilość wody i wilgoci może powodować wybrzuszenia i odkształcenia. 

Konserwacja podłogi.

To kolejny sposób na dbanie o wygląd parkietu. Z czasem jego kolor może matowieć i podłoga traci swój blask. Dodatkowo, nieostrożne użytkowanie parkietu prowadzi do zanieczyszczeń i uszkodzeń. Jak temu zaradzić? Można przeprwadzić proces o nazwie lakierowanie parkietu lub olejowanie parkietu. Więcej na ten temat przeczytacie na blogu Trio Parkiet.

Pamiętaj o odpowiednim poziomie wilgoci.

Przesuszone, jak i zbyt wilgotne powietrze bardzo źle wpływa na parkiet, który może pękać lub odszczelniać się. Dlatego jeśli jesteście jego posiadaczami, musicie zadbać o optymalny poziom nawilżenia powietrza w domu.

Trio Parkiet - specjalista od paneli i parkietów.

Zerknijcie na nasze realizacje. Jeśli chcesz mieć pewność, że olejowanie będzie zrobione perfekcyjnie i żadne niedoskonałości nie będą razić Twojego oka, zdecyduj się na pomoc specjalistów. Trio Parkiet w sposób odpowiedni, szybki i niezwykle efektowny zapewni usługę olejowania Twojego parkietu. Dodatkowo odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy z parkietami, wejdź na naszą stronę internetową albo skontaktuj się z nami. Zajmiemy się Twoją podłogą perfekcyjnie!