Jeśli kiedyś myśleliście o tym, żeby położyć parkiet w łazience, ten tekst jest dla Was :) W nim zastanowimy się, czy takie połączenie jest w ogóle możliwe, oraz jakie warunki trzeba brać pod uwagę kiedy chcemy, żeby układanie parkietu w łazience przebiegło bezproblemowo. 

Trio Parkiet radzi jaki parkiet wybrać do łazienki. 

Nie ma co ukrywać, drewno od zawsze cieszyło się popularnością jeśli chodzi o wykończenia wnętrz. Coraz częściej można zauważyć trend, który polega na używaniu go w łazience. Niektórzy uważają, że ze względu na dużą wrażliwość drewna na wilgoć, takie rozwiązanie nie sprawdzi się w łazience. Nic bardziej mylnego. Jeśli tylko odpowiednio dobierzemy rodzaj i typ parkietu, nasza łazienka będzie wyglądała obłędnie, a podłodze nic się nie stanie.

Decydując się na drewnianą podłogę w łazience, musimy brać pod uwagę jedynie drewno, które w swoich właściwościach pozostaje twarde, stabilne i ma niski współczynniku skurczu. Tak charakteryzują się egzotyczne gatunki drzew. Wiele z nich posiada dużą zawartość garbników, związków żywicznych oraz substancji oleistych. Warto pamiętać jednak, że taka podłoga wymaga większej konserwacji i olejowania. 

A jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego parkietu - skontaktuj się z Trio Parkiet. Wejdź na naszą stronę internetową i przejrzyj naszą ofertę. Nie zapomnij zapoznać się z realizacjami Trio Parkiet, aby zobaczyć nasz styl. Nie bój się też zadawać pytań, Trio Parkiet odpowie na nie wszystkie. Pozwól nam się zająć  Twoją podłogą perfekcyjnie!