Panele do domu zakupione, ale nie wiesz jak się zabrać za układanie? Trio Parkiet podpowie Ci, na co warto zwrócić uwagę podczas układania paneli. Jeśli więc czeka Cię takie przedsięwzięcie, to koniecznie czytaj dalej. 

 Układanie paneli - od czego zacząć?

Jeśli panele podłogowe masz już wybrane i zakupione, nie pozostało nic innego jak zabranie się za ich układanie. Zanim jednak rozpoczniesz cały proces, warto zgromadzić i przygotować wszystkie potrzebne narzędzie do tej pracy. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pewnie też nerwy, bo nie będziesz gorączkowo poszukiwał np. gumowego młotka, który akurat gdzieś się zapodział. Kolejny krok, to dokładne posprzątanie podłogi. Powinna ona być sucha i czysta, bez pozostałości kurzu, tynku, czy jakiegoś kleju. Następnie pamiętaj o odpowiedniej izolacji między podłogą a panelami. Często wymagana jest izolacja akustyczna, oraz paroizolacyjna. Kolejną ważną rzeczą jest zadbanie o odpowiedni kierunek układania paneli. Warto zaplanować to chwilę wcześniej, aby wiedzieć jak je układać. Zastanów się nad wzorem i ile ma wynieść przesunięcie jednej deski względem drugiej. Np. przesuniecie 1/2, więc jeden pas paneli przesunięty będzie o połowę długości w stosunku do drugiej. 

Niezwykle istotne jest dokładne zaplanowanie, od której podłogi chcesz zacząć układanie paneli. Zdarzają się takie miejsca, w których możemy chcieć, żeby panel był pełny, a nie przycięty, bo są np. nieprzysłonięte żadnym meblem. Podczas układania, zwróć uwagę na zachowanie odpowiedniej przestrzeni między panelami, a ścianą. Chodzi o to, że panele zmieniają swoje położenie minimalnie, w wyniku zmian temperatury. Gdyby dystans nie został zachowany, panele mogłyby skrzypieć i tracić swoją formę.

Trio Parkiet - specjalista od paneli i parkietów.

Zerknij na nasze realizacje. Jeśli chcesz mieć pewność, że panele będą położone perfekcyjnie i żadne niedoskonałości nie będą razić Twojego oka, zdecydujcie się na pomoc specjalistów. Trio Parkiet w sposób odpowiedni, szybki i niezwykle efektowny zapewni usługę kładzenia paneli. Dodatkowo odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy z parkietami, wejdź na naszą stronę internetową albo skontaktuj się z nami. Zajmiemy się Twoją podłogą perfekcyjnie!