Każdy właściciel drewnianego parkietu powinien wiedzieć jak dbać o swoją podłogę, by długo cieszyć się jej elegancją i pięknym wyglądem. Jeśli więc chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo dbać o parkiet, koniecznie czytaj dalej. 

 Drewniany parkiet - najczęstrze uszkodzenia. 

Trio Parkiet jako specjalista od drewnianych podłóg, schodów, czy listew na  co dzień spotyka się z różnego rodzaju uszczerbkami w podłodze. Wynikają one z eksploatacji i zużycia materiału. Do najczęstszych zniszczeń należą zarysowania, które powstają w miejscu przesuwania mebli. Podłoże przez to jest mocniej użytkowane, a deski poddawane są większemu i częstszemu tarciu. Zdarzają sięteż wgniecenia, ubytki, odbarwienia, czy większe szczeliny pomiędzy deskami.

Trio Parkiet radzi jak chronić drewniany parkiet?

Możesz cieszyć się dłużej pięknym i lśniącym parkietem. Musisz tylko pamiętać o kilku podstawowych rzeczach.

Konserwacja parkietu.

  •  Do czyszczenia drewnianej podłogi, należy używać specjalnie przeznaczonych do tego detergentów
  • unikaj przecierania podłogi zbyt mokrym mopem lub ścierką
  • regularnie impregnuj drewno za pomocą lakieru lub oleju

Renowacja parkietu.

Jeśli szkody na parkiecie są już bardzo widoczne, warto rozważyć ich naprawdę. W przypadku skrzypienia podłogi, prawdopodobnie konieczne będzie zerwanie klapek i położenie ich na nowo. Duże ubytki, głębokie zarysowania, czy liczne odbarwienia wymagają renowacji. W tym celu wykonuje się cyklinowanie parkietu, a następnie przystępuje do jego lakierowania lub olejowania

Trio Parkiet - specjalista od paneli i parkietów.

Zerknijcie na nasze realizacje. Jeśli chcesz mieć pewność, że renowacja parkietu będzie zrobione perfecyjnie i żadne niedoskonałości nie będą razić Twojego oka, zdecyduj się na pomoc specjalistów. Trio Parkiet w sposób odpowiedni, szybki i niezwykle efektowny odśweży Twój parkietu. Dodatkowo odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy z parkietami, wejdź na naszą stronę internetową albo skontatuj się z nami. Zajmiemy się Twoją podłogą perfekcyjnie!