Chcesz odświeżyć swoje wnętrze? Twój parkiet już dawno zapomniał swoje lata świetlności? Jeśli takie pytania Cię dręczą, koniecznie przeczytaj ten artykuł - na pewno podsumiemy Ci jakiś dobry pomysł

 Jak odświeżyć parkiet?

Parkiet to jedna z tych inwesycji, która posłuży Ci na lata. Musisz jednak odpowiednio o niego dbać. Jeśli Twoja podłoga nie jest już tak efektywna jak jeszcze kilka lat temu, zastanów się w jaki sposób można przywrócić jej dawny blask. Spora część właścicieli parkietów decyduje się na lakierowanie podłóg. W ten sposób chcą uchronić swój parkiet przez uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią czy wszelkiego rodzaju odbarwienimi jak chociażby po środkach chemicznych. Jak wygląda lakierowanie parkietu? Już wyjaśniamy.

Wybierz odpowiedni lakier do parkietu.

Na rynku istnieje wiele lakierów, które pomogą Ci odświeżyć podłogę. Wszystko zależy od zastosowania podłogi. Czy po parkiecie chodzi się w butach, czy wśród domowników są dzieci i czy pupil ma dostęp do pokoju, na którym jest wyłożony parkiet? W zależności od tych warunków, trzeba będzie znaleźć odpowiedni lakier. Jakie lakiery są najbardziej popularne? Lakiery podkładowe, akrylowo-poliuteranowe, alkidowo - uretanowe i wiele, wiele innych. Możesz próbować dopasować odpowiedni lakier do Twojej podłogi, albo możesz zdać się też na ekspertów. Trio Parkiet w sposób szybki i prawidłowy znajdzie produkt, który w pełni ochroni Twoją podłogę, a także nie będzie szkodliwy dla domowników! 

Jak przygotować podłogę pod lakierowanie?

Wybór odpowiedniego preparatu do lakierowanie podłogi to jedno, ale najpierw podłoże trzeba odpowiednio przygotować. To od tego etapu zależy efekt końcowy. Powiechrznia musi być sucha i czysta. Nie może być zatłuszczona, czy zanieczyszczona. Konieczny krok to również odpowiednie wyszlifowanie posadzki. 

Aplikacja lakieru.

Kiedy powierzchnia jest już gotowa, możesz nakładać lakier. Najlepiej zrobić to przy pomocy odpowiedniego wałka - lakier nakłada się wtedy dość równomiernie. Pamiętaj, żeby nie nakładać na raz zbyt dużo produktu - mogą powstać nierówności. Najczęściej, aby uzyskać najlepszy efekt nakłada się trzy powłoki lakieru - każda po upływie nastu godzin. 

Trio Parkiet zrobi to za Ciebie.

Skoro wiesz już jak wygląda proces odświeżania podłóg, możesz brać się do pracy. Masz możliwość zrobienia to samemu, albo zgłoszenia się do ekspertów, którzy mogę Cię w tym wyręczyć. Praca pójdzie sprawniej, szybciej, a efekt będzie niewiarygodny. Zaufaj nam wejdź na naszą strony internetowej , tam znajdziesz informacje, w czym jeszcze możemy Ci pomóc. Skontakuj się z nami i pozwól nam zatroszczyć się o Twoją podłogę.